Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Izgalmas végjáték után győzött az U18-as csapat

A 14 gólig jutó Tóth Dominik vezérletével U18-as alakulatunk 32-29-re győzte le a Gyöngyöst a korosztályos első osztályú bajnokság harmadik fordulójában.
Fotók: Sólya Eliza
Izgalmas végjáték után győzött az U18-as csapat
Izgalmas végjáték után győzött az U18-as csapat

HE-DO B. Braun Gyöngyös–OTP Bank-PICK Szeged 29–32 (14–16)
U18 I. osztály, Kelet, 3. forduló, Gyöngyös, Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 70 néző. Vezette: Pávlics, Szuromi.
OTP Bank-PICK Szeged: Makrinov, Vízkeleti, Oltványi (kapusok), Bozó, Mészáros, Szabó M. B. 3, Tóth 14/4, Molnár 1, Debreczeni 5, Szegi, Répás, Balogh, Palkó 3, Csamangó 4, Dengi 2, Hajagos. Vezetőedző: Balda Ákos.

A három meccses Gyöngyös–Szeged párharc második mérkőzésén U18-as csapatunk lendületesen kezdett. Tóth Dominik már az első perc végén két gólnál járt, Debreczeni Richárd és Csamangó Olivér találataival 4–1-re vezettünk. Kisebb gólcsend következett, de Makrinov Dominik háromszor is hárította az ellenfél próbálkozásait, hetesből sem tudták bevenni a kapuját. Palkó Zsolt találatával lett 5–1 ide.

Kezdtek magukra találni a házigazdák, de Tóth Dominik lendületét semmi nem tudta megtörni: jobbátlövőnk negyedóra alatt ötször lőtt a kapuba (9–6). Palkó Zsolt góljával ugyan megint néggyel vezetett U18-as együttesünk (10–6), de kettős emberhátrányba kerültünk, a Gyöngyös pedig többször is sikeresen törte át a védekezésünket. Ismét Tóth Dominik következett, így egy gólt sikerült megőrizni az előnyből (13–12). A félidő végén felváltva estek a találatok, Szabó Medárd beállóból kétszer is eredményes volt. Az első félidő végén kettővel vezetett Balda Ákos alakulata: 16–14.

A második játékrész elején emberelőnybe kerültünk, a hetest Tóth Dominik értékesítette, majd Debreczeni Richárd három gólja építette vissza az előnyünket: 21–16. Őriztük a vezetést, Vízkeleti Áron az ellenfél hetesét is kivédte, Dengi Zsombor és Csamangó Olivér pedig a széleken villogott (25–19). Talán túlságosan is megnyugodtak akadémistáink, így az ellenfél kettőre zárkózott (26–24). Balda Ákos időt kért. Molnár Botond rögtön utána kaput talált, de ismét emberhátrányba kerültünk, amit ki is használtak a Heves vármegyeiek, egyetlen találatra olvadt az előnyünk: 27–26.

Az utolsó tíz percre fordulva Palkó Zsolt és újra csak Tóth Dominik hűtötte le a gyöngyösi reményeket (30–26). A záró periódusban piros lapot és edzői sárgát is kapott a vendéglátó. Tóth Dominik ezt a hétméterest is értékesítette, a végén pedig Vízkeleti Áron védett megint jól, az izgalmas meccs végén akadémistáink örülhettek: 32–29.

A következő fordulóban U18-as csapatunk Békésen lép pályára a listavezető ellen szeptember 20-án, szombaton 18 órai kezdettel.

Ugrás az oldal tetejére