Irány az MK négyes döntő!

Magabiztos győzelemmel csapatunk kiharcolta a Magyar Kupa négyes döntőjébe jutást. A PLER otthonában 38-31-re nyertünk.

PLER-Budapest-OTP Bank - PICK Szeged 31–38 (17–19)
Magyar Kupa, negyeddöntő, Budapest, Bud Aréna, 800 néző. Vezette: Hargitai. Markó.
PLER: Kránitz – Szkokán 1, Markez 3, Groff 1, Farkas, Simotics 5, Andelic 2. Csere: Borsos (kapus), Vízler 1, Sunajko 4, Zalai 2, Várszegi 6/4, Fodor 3, Chaouachi 2, Bak, Fekete Á. 1. Vezetőedző: Lepsényi Sándor.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Szilágyi 7/4, Stepancic 3, Bombac 5, Kalaras 2, Mackovsek 2, Frimmel 11. Csere: Nagy M. (kapus), Gaber 2, Garciandia 4, Bodó, Szita 2, Molina, Jelinic, Tisza. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Hétméteres: 5/4, ill. 4/4
Kiállítás: 6, ill. 8 perc

Tét a négy közé jutás. Ezt a feladatot teljesítettük, magabiztos győzelemmel harcoltuk ki a továbbjutást, a PLER-Budapest otthonában. Bánhidi Bence, Miguel Martins, Mario Sostaric és Emil Imsgard kapott pihenőt, ők nem is tartottak a csapattal, így két PICK Akadémia játékos, Fekete Gellért és Tisza Levente került be a keretbe.

Hatalmas taps fogadta csapatunk magyar válogatott tagjait – mindannyian ajándékot is kaptak az olimpiai részvétel kiharcolásáért -, szép gesztus volt a hazai közönségtől.

Első félidő

Luka Stepancic az első támadásunkból gólt szerzett, jól indítottuk a meccset. Mikler Roland bravúrja után 7. percben Szilágyi Benjámin értékesítette a hétméterest, először vezettünk kettővel: 5-3. A 9. percben Mikler Roli hetest védett, majd Sebastian Frimmel beállóból volt eredményes. Elkaptuk a ritmust, a 12. percben 9-4 volt a javunkra. Seppo tarthatatlan volt, a 13. percben már öt gólt „rámolt be” a hazaiak kapujába, 4-10-nél időt is kért a PLER. Sokáig tartottuk a magabiztos előnyünket, a 22. percben azonban 14-11-re jöttek fel a fővárosiak, időt is kértünk. Seppo törte meg a gólcsendünket, de elég volt néhány hiba támadásban, így a félidőben 19-17 volt a javunkra.

Második félidő

Labdaszerzés után Sebastian Frimmel góljával kezdődött a második félidő, majd Dean Bombac is beköszönt, 17-21. A 33. percben Seppo már a 10. gólját szerezte, parádésan játszott. Küzdött, hajtott a PLER, így szoros volt az eredmény, a 44. percben 27-25-re vezettünk. az 50. percben Szilágyi Benjámin szélső találata után sikerült ismét néggyel meglépnünk, 28-32. A hajrában érkeztek tőlünk a könnyű gólok, így 5 perccel a vége előtt már 29-35 állt az eredményjelzőn, jött is a pályára Tisza Levente. A vége magabiztos győzelem, továbbjutás: 31-38.

Kialakult a Magyar Kupa négyed döntője, csapatunk mellett a Dabas, a NEKA és a Telekom Veszprém harcolta ki a továbbjutást.

Csapatunk legközelebb szombaton 17 órakor a Csurgói KK ellen hazai pályán, a PICK Arénában lép pályára. A bajnoki találkozóra meghívtuk a Down Alapítvány tagjait, így aki teheti felemás zokniban érkezzen az összecsapásra.

Közzétéve: 2024.03.20.