EHF-kupa döntőbe jutott a PICK SZEGED!

Hatalmas bravúrt végerhajtva, végig vezetve 24-22-re nyertünk a Füchse Berlin ellen az EHF-kupa elődöntőjében, és bejutottunk a vasárnapi fináléba. A közel 200 fős szegedi tábor szenzációs hangulatot teremtett.

Füchse Berlin-Pick Szeged 22-24 (9-13)
EHF-kupa, elődöntő, Berlin, Max-Schmeling Halle, 10 ezer néző. Vezette: Togstad, Kristiansen (norvégok).
Füchse:  Heinevetter -  Zachirisson 6, Igropulo 3/1, Nielsen 1, Jaszka 6, Horak 2, Petersen 1. Csere: Stochl (kapus),  Romero, Spoljarics, Drux, Wiede 1, Horak 2. Vezetőedző: Dagur Sigurdsson.
Pick Szeged: Mikler – Parrondo 3, Balogh 6, Mindegía 1, Zubai 4, Ilyés 5, Vadkerti. Csere: Blazevic, Ancsin, Vranjes, Prce, Larholm 5/4, Laszica, Kekezovics. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.
tméteres: 2/1, ill. 4/4
0-1, 0-2, 0-3, 1-3, 1-4, 2-4, 2-5, 3-5, 3-6, 4-6, 4-7, 5-7, 5-8, 6-8, 6-9, 7-9, 8-9, 8-10, 9-10, 9-11, 9-12, 9-13.
10-13, 11-13, 11-14, 12-14, 12-15, 13-15, 13-16, 14-16, 14-17, 15-17, 16-17, 16-18, 17-18, 17-19, 17-20, 18-20, 18-21, 19-21, 19-22, 20-22, 20-23, 21-23, 21-24, 22-24.

Hatalmas show nyitotta berlini EHF-kupa négyes döntőjét. Volt minden, lézer, tűz, petárda, remek hangulat. A Pick-indulóra, Stone zenéjére jött be a csapatunk, amely hatalmas tapsot kapott a népes szegedi szurkolótábortól.

Ilyés góllal kezdődött a meccs, majd Balogh is betalált, közben Mikler kétszer védett, így remekül indult a meccs. A 7. percben Ilyés bombáinak köszönhetően már 4-1- volt ide. Balogh Zsolt is jól játszott, a 12. percben is 6-3- volt ide. Mikler továbbra is remekül védett, a védelem pedig remekül állt a lábán. A norvég játékvezetők jöttek, egy-két érdekes ítélettel borzolták az idegeinket. A 20. percben először a meccsen emberhátrányba kerültünk. Jól jöttünk ki belőle, nem kaptunk gólt! Továbbra is érdekes dolgokat művelt a két spori, két hetest sem adtak meg nekünk. Ilyés Feri törte meg a gólcsendünket, a 25. percben 10-8-as szegedi vezetést mutatott az eredményjelző. A hajrában Jonas Larholm értékesítette a második hetesét, így a félidőben 13-9-re vezettünk.

Két Mikler védéssel indult a második félidő, még sem éltünk a lehetőséggel, zsinórban két hazai gól született, így 13-11-es Pick-vezetésnél időt is kért Juan Carlos Pastor. Ilyés Feci egy nyolc perces gólcsendet tört meg, ekkor 14-11 volt ide. Továbbra is hihetetlen hőfokon küzdöttünk, a 43. percben 16-14-es szegedi vezetést mutatott az eredményjelző. Mikler viszont szenzációs volt. A csapat továbbra is minden erejét mozgósította, az 52. percben Zubai remek beállós gólja után 20-17 volt nekünk. Volt izgalom! Nem kicsi! Bírtuk idegekkel, Larholm az utolsó percben bevágta a hetest, és 24-22-re nyertünk, és bejutottunk a döntőbe!!!!!!!