Megszenvedtünk a győzelemért Budakalászon

Izgalmas meccsen, 21-17-es félidő után 35-33-ra nyertünk a CYEB-Budakalász otthonában a K&H férfi kézilabda ligában.

CYEB-Budakalász-OTP Bank - PICK Szeged 33-35 (17-21)
K&H férfi kézilabda liga, 26. forduló, Budakalász, 400 néző. Vezette: Bóna, Földesi.
Budakalász:
Tóth – Varjú 2, Sinkovits 1, Mikhalin 7, Kiss 5, Juric-Grgic 7/1, Kovács 4. Csere: Váczi (kapsu), Dávid, Tyiskov 3, Papp 1, Halász 1, Varga M. 2, Berényi, Szakács , Raniszavljevics. Vezetőedző: Csoknyai István.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Sostaric 14/2, Stepancic 2, Gaber 1, Mackovsek 1, Frimmel 3, Bombac. Csere: Nagy M. (kapus), Kalaras 1, Martins 7, Garciandia 3, Szita 1, Jelinic 1, Bodó 1. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc
Hétméteres: 1/1, ill. 4/2

Hárman, Bánhidi Bence, Carlos Molina és Emil Imsgard maradt ki a keretünkből, viszont újból bekerült akadémistánk, Fekete Gellért.

Jól kezdtek a hazaiak, a 6. percben 5-2-re vezettek. Továbbra is lendületben maradt a Budakalász, a 8. percben három gól volt az előnyük, 7-4. A 10. percben Mikler Roli ziccert védett, majd Mario Sostaric a második büntetőjét is értékesítette, ekkor 9-5 állt az eredményjelzőn. Nem találtuk a ritmust, rengeteget hibáztunk támadásban, így tovább nőtt a különbség a két csapat között: 12-6. Jött a kapunkba Nagy Martin, védekezésben Gleb Kalaras, irányítóba pedig Miguel Martins. Ez jó hatással volt ránk, jött egy 4-0-s sorozat, sikerült 12-10-re feljönnünk. Most mi kaptuk el a fonalat, a 19. percben SuperMario ziccere után már csak egy volt „közte”: 13-12. Sostaric pedig a 21. percben egyenlített, 13-13 állt a kalászi eredményjelzőn, sőt, egy perc múlva már vezettünk, Frimmel lőtt az üres kapuba, 13-14. Nagy Martin remekelt, labdákat is sikerült szereznünk, a 24. percben már 16-13 volt a javunkra. Az utolsó percben Gleb Kalaras és Mario Sostaric is eredményes volt, így a félidőben 21-17-re vezettünk.

Mario Sostaric 12. góljával indult a második játékrész. A 35. percben a hazaiak kihasználták a támadásban vétett hibáinkat, így 23-21-re zárkóztak fel. Bodó Ricsi sérülése után lépett pályára, első lövése egyből utat talált a kapuba, 24-27. Egy pillanatra sem adta fel a hazai csapat, így szorosan alakult az eredmény, tíz perccel a vége előtt 29-27 volt a javunkra. Egykori akadémistánk, Varga Mihály góljaival még közelebb kerültek hozzánk a hazaiak, 29-30. Meg is jött a hazai közönség hangja, de a szegedi tábor is űzte, hajtotta a fiúkat. Izgalmas lett a meccs! Miguel Martins szerzett fontos pillanatokban gólt, két perccel a vége előtt 33-31 volt a javunkra. Egy perc volt hátra, Marin Jelinic pedig bevette Váczi kapuját, 32-34. Időt kértek a hazaiak, majd Kiss talált a kapunkba, 33-34. A meccset a 14. gólját szerző Mario Sostaric találata zárta le, 35-33-ra nyertünk, most a legfontosabb az volt, hogy megszereztük a győzelmet.

Közzétéve: 2024.04.13.