Döntetlent játszottunk az utolsó edzőmeccsen

A felkészülési időszak utolsó edzőmeccsét a Balatonfüred otthonában játszottuk. Döntetlen, 27-27 lett az eredmény.

Balatonfüredi KSE-OTP Bank - PICK Szeged 27-27 (14-14)
Felkészülési mérkőzés, Balatonfüred, 200 néző. Vezette: Fekete, Hajdu.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Szilágyi 1, Stepancic 3, Bombac 5, Bánhidi 2, Mackovsek 3, Jelinic 1. Csere: Imsgard, Nagy M. (kapusok), Martins 2, Frimmel 4/1, Garciandía 1, Dzialakiewicz, Kalaras 1, Szita 1, Sostaric 2/1, Molina, Bodó 1.Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.
Hétméteres: 2/0, ill. 3/2

Főpróba! A felkészülési időszak utolsó edzőmeccsét vívtuk szombat délután Balatonfüreden. Matej Gaber rendbe jött, de egyelőre még nem szerepelt a keretben, szlovén válogatott beállósunk otthon maradt, így 18 fő alkotta a keretünket.

Közel 20 fős szegedi tábor buzdítására indult a meccs, szóltak a #kékek dobok. Gyorsan jött az első taps is, Borut Mackovsek góljával szereztünk vezetést. Gyorsan jött az első Mikler Roli-védés is, majd Szilágyi Benjámin is beköszönt, jól kezdtük a meccset. A 10. percben „csakúgy, mint Londonban, a Wembley-ben” 6-3 volt a javunkra. Roli hetest védett, tőlünk pedig jöttek az átlövés gólok, így a 16. percben 9-6-ra vezettünk. A hajrára elfogyott az előnyünk, egyenlített a Füred. 12-12. A félidőben is maradt a döntetlen, 14-14 állt az eredményjelzőn.

Hornyák góljával indult a második 30 perc, először vezetett az edzőmeccsen a hazai csapat, 15-14. A 36. percben Carlos Molina révén kétszer is labdát szereztünk, ezt pedig Seppo remekül kihasználta, így 18-17-re fordítottunk, majd Luka Stepancic gólja után már 19-17-re vezettünk. A 42. percben pedig Bánhidi Bence találata után már néggyel mentünk, 22-18. Hullámzott rendesen a játékunk, pedig a Balaton-partján szélcsend volt, a 46. percben 22-21 volt a javunkra, zsinórban 3 gólt kaptunk. Fordítottak ismét a hazaiak, rengeteget hibáztunk támadásban, az 50. percben 23-22 állt az eredményjelzőn. Dean Bombac törte meg a hosszú gólcsendünket, 23-23. Nagy Martin hetest védett, majd Deki találata után már vezettünk: 25-24. Ismét ziccereket rontottunk, ezt pedig a Füred könyörtelenül kihasználta, így ismét átvették a vezetést, 26-25. Borut Mackovsek egyenlített az utolsó percben, de a hazaiak kaptak egy hetest, amit bedobtak, de erre is volt válaszunk, Mario Sostaric az utolsó másodpercben egyenlített, így 27-27 lett az eredmény.

Csapatunk legközelebb szeptember 1-jén (péntek) 17 órakor a K&H férfi kézilabda liga nyitófordulójában a HE-DO B. Braun Gyöngyös együttesét fogadja a PICK Arénában. A meccsre online ITT lehet belépőt vásárolni, a személyes árusításról pedig ITT olvashatnak a szurkolóink.

Augusztus 30-án (szerda) 19 órakor pedig a Hági udvar és étteremben bemutatjuk a 2023-2024-es mezünket. Az eseményen Kárpáti Krisztián vezetőedző, Bánhidi Bence, Bodó Richárd és Szilágyi Benjámin vesz részt.

Közzétéve: 2023.08.26.