Végig vezetve nyertünk a premieren

Végig vezetve nyertünk  a premieren

Végig vezetve, fontos, 33-31-es győzelmet arattunk a MOL Tatabánya KC otthonában. A meccs hőse a 12 gólig jutó Bogdan Radivojevics volt.

MOL Tatabánya KC–OTP Bank - PICK Szeged 31–33 (15–18)
Férfi kézilabda NB I., 19. forduló. Tatabánya, Multifunkciós csarnok, 5 ezer néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
MOL Tatabánya KC: Székely – Rodríguez P. 1, Ancsin 5, Győri M. 4/3, Vilovszki 4, Obradovics 2/1, Ugalde 5. Csere: Nagy B. (kapus), Bodor 5, Pergel 2, Maras 3, Edwards. Vezetőedző: Tombor Csaba.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 12/4, Tönnesen, Mackovsek 3, Bánhidi 5, Szita 2, Bombac 1. Csere: Alilovic (kapus), Rosta, Garciandía 6, Bodó 3, Blonz 1, Gaber. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 5/4, ill. 4/4.
Kiállítás: 4, ill. 10 perc.

Először léptünk pályára Tatabányán, az új Multifunkciós Csarnokban. Mario Sostaric bokasérülés, Luka Stepancic pedig betegség miatt hiányzott, míg Sebastian Frimmel pihenőt kapott, hiszen a magyar bajnokikra csak 14 felnőtt játékos nevezhető. A PICK Kézilabda Akadémia két szélsője, Molnár Robin és Tisza Levente került be a 16-os keretbe.

Borut Mackovsek góljával indult a rangadó, majd egy labdaszerzést követően Szita Zoltán is betalált, 2-0-val kezdtünk. A Bányász gyorsan egyenlített, azonban mi berámoltunk három gólt, így 5-2-re megléptünk. A közel 100 fős szegedi tábor tapssal jutalmazta ezt. A 9. percben Bánhidi Bence fordult be, majd lőtt a kapuba, ekkor 2-6 állt az eredményjelzőn, időt is kértek a hazaiak. Hiába kerültünk emberhátrányba, ez sem zökkentett ki bennünket, tartottuk a magabiztos vezetést, 8-4. Jöttek kintről a gólok, Mackovsek eresztett el bombákat, amik utat találtak a kapuba, majd a 18. percben Imanol Garciandía is megszerezte első gólját, ekkor 12-7 volt a javunkra. A 24. percben 14-11-re jött fel a hazai csapat, időt is kértünk. Bodó Ricsi törte meg a gólcsendünket. Matej Gaber második kiállítása alatt 15-13-ra közelített meg bennünket a Bányász, de előbb Radivojevics, majd Blonz értékesítette a helyzetét, így 17-13 lett nekünk. A félidőben 18-15-re vezettünk.

Bogdan Radivojevics találatával indult a második harminc perc, majd Imanol Garciandía kétszer is betalált, pillanatok alatt 21-16 lett a javunkra. Nem lehetett hátradőlni, mert a Tatabánya küzdött, ennek köszönhetően feljött 24-21-re. Kapitányunk, Bánhidi Bence szerzett ekkor gólt, de ez nyugtatott meg bennünket. 26-24-re jött fel az ellenfél. Bogdan Radivojevics kilencedik és tizedik gólja nagyon kellett, a 47. percben 28-24-re léptünk el. A szegedi tábor tolt bennünket a lelátóról, az 54. percben Mirko Alilovic védett fontosat, majd Bánhidi Bence faragta át a magát a védőkön, 26-30. Zsinróban három gólt kaptunk, 29-30 lett. Négy perc volt hátra. Bogi értékesített egy hetest, Mirko pedig védett egy átlövést, Garciandía pedig kiharcolt egy büntetőt, amit Radivojevics bevágott, 29-32. A vége 33-31- nekünk, győzelem a rangadón.

Közzétéve: 2023.03.25.