Győzelemmel búcsúztunk 2022-től

Komlón játszottuk az év utolsó bajnokiját, amit magabiztosan nyertünk 32-24-re.

Sport36-Komló – OTP Bank - PICK Szeged 24–32 (13–17)
K&H férfi kézilabda liga, 13. forduló, Komló, Sportközpont, 800 néző. vezette: Kovács, Mándli.
Komló: Granic – Urbán 2, Szuharev 3, Sunajko 2, Szöllősi, Jerkovic 3, Hoffmann 1. Csere: Pásztor (kapus), Csányi 1, Bazsa 3, Takács 5, Grünfelder 2, Vaskó 1, Melnyicsuk 1/1, Varga. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Bombac 1, Tönnesen, Gaber 1, Bánhidi 6, Bodó 1, Blonz 2/1. Csere: Radivojevics 4, Garciandía 3, Rosta 6, Mackovsek 4, Frimmel 2, Martins 2, Molnár, Tisza. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill. 4 perc
Hétméteres: 1/1, ill. 1/1

Az év utolsó meccse. Komlón zártuk 2022-es esztendőt. Magyar bajnokival búcsúztunk. Ismét tizenhatos volt a keretünk, Mario Sostaric és Szita Zoltán maradt ki, így két PICK Kézilabda Akadémia-játékos, Molnár Robin és Tisza Levente került be a csapatba. Luka Stepancic a rehabilitációt végzi.
Komlón szeretik a kézilabdát, így szép számú közönség előtt futhattunk ki. A hazaiak keretében több ismerőst is köszönhettünk, Grünfelder Péter – néhány napja született meg második gyermeke, amihez gratulálunk –, Urbán Egon, Pásztor Imre és Melnyicsuk Viktor szerepelt nálunk.

Bánhidi Bence nyitotta a gólok sorát, az ötödik percben Alexander Blonz büntetője után már 3-1 volt a javunkra. 4-3-as vezetésünknél, a 7. percben Kent Robin Tönnesen kapott piros lapot. Robbantottunk, Bánhidi Bence vezérletével 7-3-ra léptünk el, Mikler Roli pedig a kapuban remekelt. Borut Mackovsek vette át a gólvágó szerepét, a 18. percben 10-5 volt a javunkra. A hajrában faragott hátrányából az egykori Bányász, de harminc perc után így is magabiztosan, 17-13-ra vezettünk.

Rosszul kezdtük a második félidőt, a hazaiak feljöttek 17-16-ra, meg is jött a komlói tábor hangja. Sebastian Frimmel, majd Bánhidi Bence köszönt be a jól védő Pásztor Imre kapujába, így sikerült 19-16-ra elhúznunk. Továbbra is rengeteg helyzetet rontottunk el, így mindig a közelünkben volt a Komló. Jól használtuk ki az emberelőnyös helyzeteket, így a 44. percben már 23-17 volt nekünk. Sokkal stabilabbak lettünk hátul, így tartottuk a magabiztos vezetést – jöhetett Molnár és Tisza is a csapatba –, a vége 32-24 ide, győzelemmel zártuk 2022-t.

Csapatunk legközelebb 2023 február 3-án Cegléden lép pályára.

Közzétéve: 2022.12.17.