Másodjára is legyőztük a norvég Elverumot

Fordulatos meccsen, 2500 néző előtt másodjára is nyertünk hazai pályán a norvég Elverum elleni edzőmeccsen. 14-13-as félidő után 29-27-re diadalmaskodtunk.

PICK Szeged–Elverum Handball (norvég) 29–27 (14–13)
felkészülési mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 1, Garciandía 3, Bombac 4, Bánhidi 7, Bodó 5, Blonz 2. Csere: Alilovic (kapus), Gaber 4, Rosta, Mackovsek, Henigman, Tönnesen 1, Martins, Sostaric 1/1, Frimmel 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Elverum Handball: Imsgaard – Hedberg, Máthé 5, Solstad 6, Johanssson 1, Vidovic, Heldal 3. Csere: Gröndahl 3/1, Fingren, Pettersen 6, Lien 2, Langaas 1, K. Larsen. Vezetőedző: Borge Lund.
Hétméteres: 3/1, ill. 2/1.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

A kézilabda láz csütörtökhöz képest még jobban fokozódott, hiszen a szombati Elverum elleni edzőmeccsre 2500 szurkolónk jött el. Ezer köszönet ezért, jó érzés volt ilyen népes publikum előtt pályára lépni.

Bodó Richárd adott alapot ahhoz, hogy mindenki gyorsan mosolygósan nézze az edzőmeccset. A „Bombázó” két lökettel és egy varázslatos assziszttal indította a meccset, így pillanatok alatt 3-1-re elléptünk. Mikler Roli a kapuban bravúrt bravúrra halmozott, a védekezésünk is extra volt, így gyors gólokkal sikerült fokozatosan ellépnünk. A közönség pedig ezt értékelte, vastaps volt a jutalmunk. Az első 15 percig igazán jól működött minden, volt olyan időszak, amikor hat találattal is elhúztunk. Ismét sort cseréltünk. Az első félidő második részében már többet hibáztunk, több biztos helyzet is kimaradt, így a norvég bajnok 14-13-ra feljött.

Igazán fordulatos volt a második játékrész. A hibáinkat könyörtelenül megbüntette az Elverum, így előbb egyenlítettek, majd három találattal elléptek. A 45. perctől azonban a kapitány, Bánhidi Bence vezérletével fokozatosan dolgoztuk le a hátrányunkat, majd a 48. percben már mi vezettünk. Különösen Dean Bombac volt elemében, irányítónk remek gólokat szerzett. Mint egy vérbeli BL-meccs, olyan volt a hangulat és az izgalom is. Öt perccel a vége előtt 27-26-ra vezettünk, amikor Kent Robin Tönessen villant egyet, 28-26. Parádés gólt ragasztott a felső léc alá. Mirko Alilovic fontos pillanatban védett hetest, majd egy távoli Máthé-bombát, így ha nagy küzdelemben is, de nyertünk 29-27-re.

Csapatunk legközelebb augusztus 27-én (péntek) 16.30-kor a Kecskemét ellen hazai pályán a K&H férfi kézilabda ligában szerepel. Megkezdődik a 2021-2022-es szezon.

Közzétéve: 2021.08.21.