Remek hangulatban nyertünk a Metaloplastika ellen

Remek hangulatban léptünk pályára a felkészülési időszak második edzőmeccsén. Hazai pályán magabiztosan nyertünk 39–16-ra az egykori BEK-győztes Metaloplastika Sabac ellen.

PICK Szeged–Metaloplastika Sabac 39–16 (23–7)
Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Horváth, Marton.
PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 3/1, Garciandía 4, Bombac 1, Rosta 4, Bodó 2, Blonz 7. Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Henigman 2, Bánhidi 1, Martins, Mackovsek 4, Tönnesen 5, Sostaric 2/1, Frimmel 4. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Metaloplastika Sabac: Arsics – Simics, Brajovics 3/2, Jevtics 1, Milovanovics 4, Viestica 3/1, Srdanovics 2. Csere: Marjanovics (kapus), Ivanics 1, Cvijanovics, Mavalovics, Todorovics 1, Mirkovics 1, Milenkovics. Vezetőedző: Miodrag Kazics.
Hétméteres: 3/2, ill. 6/3.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.

„Tata” – integetett a meccs előtt Iker Bombac apukájának. Irányítónk gyermekei anyukájukkal jöttek el szurkolni a második edzőmeccsünkre, amelyre ismét népes publikum jött el, közel 1500 néző szurkolt nekünk. Imanol Garciandía gólja nyitotta a meccset, amely rendesen feltüzelte a közönséget, az 5. percben 4-1-nél zúgott a „Szeged!” buzdítás. Mikler Roli is rendesen odatette magát, Alexander Blonz pedig igazi sprintbajnokságot rendezett, góljainak volt köszönhető, hogy megléptünk. A 14. percben vastaps volt a csapat jutalma, ekkor már 9–3 volt nekünk. Rengeteg labdát szereztünk, jó volt a védekezésünk, így sikerült könnyű gólokkal elhúzni: 13–4. Sőt, egy remek támadás után Bogdan Radivojevics tízre növelte az előnyünket. Élveztük a játékot. Egy pillanatra sem álltunk le. Mikler Roli egy hetest is védett, a félidőben 23–7 volt a javunkra.

Mario Sostaric találata nyitotta a második harminc percet. Továbbra is nagy lendülettel játszottunk, így a 36. percre húsz találattal léptünk el: 27–7. Tapsban és gólban sem volt hiány, így kijutott a jóból. A közönség és a játékosok továbbra is élvezték a játékot.  A végére egyetlen kérdés maradt, mekkora különbséggel nyerünk. Ez végül 23 góllal sikerült: 39–16.

Legközelebb augusztus 19-én (csütörtök) 18 órakor a norvég Elverummal vívunk edzőmeccset, majd augusztus 21-én (szombat) 18 órakor szintén a norvég bajnok lesz az ellenfelünk az újszegedi sportcsarnokban.

Közzétéve: 2021.08.14.