Apelgren: Erőt meríthetünk a párizsi sikerből


A Paris SG elleni idegenbeli győzelem volt a legkedvesebb emlékünk az elmúlt Bajnokok Ligája-szezonban. Tudunk erőt meríteni a 35-25-ös győzelemből?
Nagyon remélem, hogy a magunk javára tudjuk fordítani a nem mindennapi győzelmünk élményét. Elraktároztuk magunkban azt a mámorító érzést, ami ahhoz a meccshez kötődött. Kétség kívül a párizsi győzelmünk volt az egyik legszebb emlékünk az előző szezonból.
És a vezetőedző számára mi volt a legfontosabb emlék a Paris SG elleni diadallal kapcsolatban?
Talán a büszkeség. Nagyon büszke voltam, ahogy a hazai vereség után idegenben elővettük a legjobb játékunkat, amikor leginkább szükségünk volt rá. Szóval, a 35-25-ös győzelem nagyon fontos, klubtörténelmi jelentőségű siker volt, aminek a révén biztosítottuk a helyünket a rájátszásban. Bejutottunk a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé. Természetesen tisztában vagyunk azzal, hogy nincs két egyforma mérkőzés, de erre a párizsi csatára szívesen gondolunk vissza.
Meg lehet ismételni a tavaszi teljesítményt?
Azt kell mondanom, hogy szinte lehetetlen még egyszer úgy kézilabdázni, mint ahogy mi tettük Párizsban. Persze törekedni lehet rá, és ne felejtsük el, hazai pályán nekünk mindig győzelmi esélyeink vannak. Tisztában vagyunk a saját erősségeinkkel, és azzal is, hogy a fantasztikus szurkolótáborunk előtt nem is lehet más a célunk, mint a győzelem. Az OTP Bank-PICK Szeged hazai pályán minden ellenféllel szemben azért lép pályára, hogy megszerezze a két pontot.
Ellenfelünk edzőt váltott a nyáron: hét év után távozott Raúl González, az őt váltó Stefan Madsen korábban kétszer, 2021-ben és 2024-ben is bevitte a BL-döntőbe a dán Aalborgot. A Paris SG játékoskerete alaposan kicserélődött a nyáron. Vajon az eddig eltelt idő elég volt-e Madsennek ahhoz, hogy a saját képére formálja a csapatát?
A szezon elején járunk, még nem látni olyan eget rengetően nagy változást a PSG játékában. Madsen egyelőre a bevált sémákra épít. De alaposan tanulmányozzuk ellenfelünk taktikáját, és ennek megfelelően készülünk. A PSG legnagyobb erőssége a rendkívül gyors irányítója, Luc Steins, a beállója, Kamil Syprzak a világ egyik legjobbja a posztján, különösen támadásban nagyon hatékony. Őt meg kell állítanunk. A védekezéssel adódtak gondjaink az elmúlt időszakban, ezeket ki kell javítanunk.
A Paris SG a Magdeburg elleni vesztes mérkőzésen 31, az Eurofarm Pelister legyőzésekor 33 gólt dobott. Erre a gólszámra kell készülnünk?
Ezt meg kell akadályoznunk. Valamit mindenképpen jobban kell csinálnunk védekezésben, mert túlságosan sok gólt kapunk. Keményebbnek kell lennünk, nagyon oda kell figyelnünk a védekezésünkre. A GOG ellen Tobias Thulin hihetetlen kapusteljesítménye ellenére is 31 gólt kaptunk. Ebben sürgősen fejlődnünk kell. De azt tartom a legfontosabbnak, hogy mindig érezzük a PICK Arénában a szurkolótáborunk fantasztikus energiáját. És ez a PSG ellen is rengeteget segíthet nekünk.