Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Újabb U16-os győzelem

U16-os akadémiai csapatunk 38-29-re győzte le hazai pályán az Angyalföldi Sportiskolát, ezzel továbbra is hibátlan a korosztályos első osztályú bajnokság keleti csoportjában.
Újabb U16-os győzelem
Újabb U16-os győzelem

OTP Bank-PICK Szeged–Angyalföldi Sportiskola 38-29 (21-13)
U16 I. osztály, Kelet, 4. forduló, Szeged, Ludányi Márton sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Husti, Szvétek.
OTP Bank-PICK Szeged: Gábriel, Lugosi (kapusok), Mezei 7/1, Pásztor 8/4, Nagy, Tánczos 1, Bihari 2, Urbán 1, Pócsik 1, Oláh 4, Barcsay 3, Tilger 1, Hajdu 3, Sándor 3, Kummer 3, Lénárt 1. Vezetőedző: Szász Bálint.

Győzelmi sorozatát szerette volna tovább nyújtani akadémiánk legfiatalabb alakulata az Angyalföldi Sportiskola ellen. Ennek megfelelően indult ez a mérkőzés is: másfél perc után Pásztor Zsombor két találatával már 2–0 volt az állás. Hetesekkel zárkózott az ellenfél, de remek ritmust talált U16-os csapatunk, Oláh Zétény vezérletével a 10. percben 8–3-ra vezettünk. Továbbra sem volt megállás, egy emberelőnyt is sikerült kivédekezni, tizedik gólunkat Hajdu Péter szerezte, majd Mezei Botond is betalált (11–4).

Pásztor Zsombor és Oláh Zétény továbbra is pontosan célzott, a félidő utolsó harmadára fordulva 15–8-as szegedi vezetést mutatott az eredményjelző. A játékrész végén Mezei Botond és ismét Pásztor Zsombor talált be, a félidei eredményt utóbbi állította be hetesből: 21–13.

A szünet után sikeres angyalföldi hetessel indult a játék, erre Kummer Milán válaszolt, majd Hajdu Péter és Sándor Lóránt után ismét Kummer talált be, ezzel nőtt tízre a különbség (25–15). Kettős emberhátrányba kerültünk, kilencre zárkózott a vendégcsapat (27–18), de Lénárt Ádám és Kummer góljával visszaállt a két számjegyű előny (29–19).

Lugosi Csanád hetest védett, Mezei Botond emberhátrányban is betalált, de a félidő második felében faragott hátrányából a fővárosi csapat: 30–23. Az utolsó tíz percben kissé megzavarodott együttesünk, eladott labdák és pontatlan lövések után Szász Bálint időt kért. Tilger Nimród rögtön utána kapuba lőtt (35–27), de megnyugodni nem sikerült, hatra zárkózott az ellenfél: 35–29. Az utolsó percekben Hajdu Péter és Barcsay Attila talált be, a mérkőzést Lugosi Csanád védése zárta. A végeredmény: 38–29 a javunkra, újabb két pontot szerzett akadémiánk együttese.

A mérkőzésen megsérült a vendégek játékosa, Zöldi Kovács Barnabás, akinek jobbulást kívánunk!

U16-os csapatunk négy nap múlva, október 8-án 17:30-kor a Gyáli BKSE vendégeként folytatja szereplését a baknokságban.

Ugrás az oldal tetejére