Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Magabiztos U21-es siker az NB I/B-ben

Parádés első félidő (29–18) után kis híján múlt heti gólcsúcsát is megdöntötte U21–es akadémiai csapatunk. Végig vezetve, megérdemelten nyertek 47–38-ra hazai pályán a Ceglédi KK ellen.
Fotók: Sólya Eliza
Magabiztos U21-es siker az NB I/B-ben
Magabiztos U21-es siker az NB I/B-ben

OTP Bank-PICK Szeged U21–Ceglédi KK 47–38 (29–18)
NB I/B, 21. forduló, Szeged, PICK Aréna, Ludányi Márton Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Bátori, Szécsi.
OTP Bank-PICK Szeged U21: Radvánszki, Tóth Mélykúti, Csányi (kapusok), Herbert 3, Német 2, Losonczy 3, Kucsera 4, Furka 3, Szenes 2, Fogas 3, Lukács 7, Járó 6, Sajben 3, Vidovenyecz 5/2, Traore 3, Matic 3/1. Vezetőedző: Szabó Levente.

Február eleje óta tartó győzelmi sorozatát szerette volna tovább építeni U21-es akadémiai csapatunk. Tóth Mélykúti Dávid védésével indult a találkozó, majd gyors egymásutánban betalált Vidovenyecz Máté, Járó Kristóf és Kucsera Máté is, így két és fél perc után 3–0-ra húztak el a #kiskékek. Éledeztek a vendégek, de újabb három Tóth Mélykúti védés után ismét Vidovenyecz Máté következett: 5–2. Matic Dávid hetese után Kucsera Máté használta ki az üres kaput, majd Furka Márton fordult be, 8–3. Tartották a lendületet akadémistáink: Matic Dávid a kipattanóból javított egy rontott büntetőt követően, majd Furka Márton után Lukács Kornél célzott kétszer is pontosan, a félidő derekán 12–4-et mutatott az eredményjelző.

Losonczy Zétény is betalált, majd középkezdés után Járó Kristóf futott el jól: 15–7. Vidovenyecz Máté is bedobta a maga hetesét, Járó Kristóf továbbra is nagyon élt, duplájával már 19–10-re vezettek a #kiskékek. Cserékkel frissítette csapatát Szabó Levente, Traore Marcell és Sajben Soma is betett a közösbe: 21–13. Öt perccel a félidő vége előtt ismét ők voltak a főszereplők, tízre nőtt a különbség (24–14). A hosszú idő után visszatérő Herbert Benedek is betalált, Sajben Soma és Losonczy Zétény tartották a távolságot, 27–17. A sípszó pillanatában Kucsera Máté állította be a félidei eredményt: 29–18.

Fogas Márton a kapufát találta el első támadásunkból, majd egy vendégjátékos feszítette túl a húrt – viselkedéséért a játékvezetők ritkán látott, négy perces kiállítással sújtották. Vidovenyecz Máté lőtte be a megítélt büntetőt, majd Szenes Viktor, Furka Márton és Német Márk használták ki az előnyt, 33–20. Kapaszkodott a Cegléd, de Fogas Márton jól futott el (34–22). Gyorsan estek a gólok mindkét oldalon, keveset védekeztek a csapatok, tőlünk Német Márk, Fogas Márton és Matic Dávid talált be, 38–26.

A rohanás után a vendégek voltak pontosabbak, tízen belülre kerültek, Vidovenyecz Máté találata állította vissza a különbséget: 39–29. Az utolsó tíz percre fordulva Lukács Kornél kétszer is megzörgette a hálót, amire a vendégeknek is volt válasza, 41–32. Traore Marcell találata után Herbert Benedek megszerezte harmadik gólját is, utána Járó Kristóf következett (44–35). Fogas Márton használta ki a kapott kettős emberelőnyt, majd Szenes Viktor és Járó Kristóf voltak eredményesek. Az utolsó szó a Ceglédé volt, de akadémistáink így is egy gól híján megismételték múlt héten felállított gólcsúcsukat, a végeredmény: 47–38.

Szabó Levente: – A mérkőzésen végig nagyon nagy tempóban játszottunk. Az első félidőben főként gyors középkezdésekből és rendezetlen védekezés ellen szereztük a góljainkat. A védekezésünkben – a látszat ellenére – sok jó labdaszerzésünk volt. Fontos volt számunkra, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon.

Március 29-én Pécsen folytatódnak az NB I/B küzdelmei U21-es akadémiai csapatunk számára.

Ugrás az oldal tetejére