Nem sikerült a bravúr

30-25-ös vereséget szenvedett a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a német Rhein-Neckar Löwen otthonában, a VELUX EHF Bajnokok Ligája B csoportjában, az ötödik fordulóban. A félidőben 13-13 volt még az eredmény.

Rhein-Neckar Löwen (német)-MOL-Pick Szeged 30-25 (13-13)
VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 5. fordul, SAP Aréna, 4 ezer néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).
Löwen: Appelgren - Groetzki 1, Reinkind 6, Pekeler, Guardiola 1, Ekdahl 4, Gensheimer 6/2. Csere: Baena 4, Schmid 7, M. Larsen 1. Vezetőedző: Nicolaj Jacobsen.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics, Balogh 5, Bombac 5/2, Vranjes, Ilyés 4, Källman 3. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic 2, Ancsin 2, Thiagus Petrus 1, Parrondo 1, Zubai 2, Mindegía, Csuruvija. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 2/2.
Meccsfilm: 0-1, 0-2, 1-3, 1-3, 2-3, 3-3, 3-4, 4-4, 4-5, 5-5, 6-5, 6-6, 7-6, 8-6, 8-7, 9-7, 9-8, 9-9, 10-9, 11-9, 11-10, 11-11, 11-12, 12-12, 13-12, 13-13.
14-13, 14-14, 15-14, 15-15, 16-15, 17-15, 18-15, 18-16, 19-16, 19-17, 20-17, 21-17, 22-17, 22-18, 23-18, 23-19, 23-20, 24-20, 24-21, 25-21, 25-22, 26-22, 26-23, 26-24, 27-24, 27-25, 28-25, 29-25, 30-25.

Remekül kezdtünk, Ilyés talpról, majd ziccerből volt eredménye, 2-0-ra elhúztunk. Gesnheimer hetesből szépített, amire jött Balogh válasza. A 8. percben egyenlített a hazai csapat, de Dean Bombac átlövésből újból bennünket juttatott előnyhöz. Eután csinált egy olyan cselt, ami után fenékre ültek a német védők, Balogh pedig bevágta, 5-4 ide. Emberhátrányba kerültünk, ezt kihasználta a Löwen, fordított, 6-5. Källman szedett össze egy kipattanót, újból egál lett: 6-6.

Támadtunk a 7-6-ért, nem sikerült, jött két német gól, időt is kért Pastor edző. Ilyés Feci törte meg a gólcsendünket, Zubai Szabi pedig a 22. percben egyenlített, 9-9. A két spori... Hagyjuk, szerencsére Balogh még emberhátrányban is betalált, majd ezt tette Thiagus Petrus is, 11-11. Sőt, Parrondo szélről szerzett gólja után újból vezettünk, 12-11. Ilyés bombájával egyenlítettünk, azonban Blazevic hiába lőtt a kapuba, időn túl volt, így maradt a 13-13 a félidőben. Groetzki azonban 2 percet kapott, így előnyben kezdtük a második 30 percet.

sokáig nem voltunk előnyben, Vranjest küldték ki 2 percre. 15-14-nél Sierra ziccert védett, majd Källman zunderezett, 15-15. Meggyűlt a bajunk Baenével, a spanyol beállós góljaianak köszönhetően 18-15-re húzott el a Löwen. A két szerb pedig azért profi bíró, mert 20-17-né szabálytalan zárásért elvették a labdát, amiből gólt lőtt a Löwen, 21-17. Időt is kértünk. Egyszer sikerült minusz háromra még feltornáznunk magunkat, azonban az eladott labdát, a technikai hibák megbosszulták magukat, a német bajnokság éllovasa könyörtelen volt.

Nem adtuk fel egy percre sem, mentünk e(E)lőre, így az 54. percben 26-23 volt a hazaiaknak, akik időt is kértek. Blazevic második gólja után 26-24 volt oda, ekkor még volt 5 perc. 28-25-nél adtak egy hetest a Löwennek - ilyen volt a másik oldalt -, amit Gensheimer értékesített így oda lett egy álom, kikaptunk, nem sikerült a bravúr, nyert a Rhein-Neckar Löwen 30-25-re.

Nikolaj Jacobsen, a Rhein-Neckar Löwen edzője: - Sokat tanultunk a Szeged elleni tavaszi két mérkőzésből, az ott vétett védekezési hibákat kijavítottuk. Jó meccsen győztük le a MOL-Pick Szegedet, amelyet a világ egyik legjobb edzője, Juan Carlos Pastor irányít. A Szeged mindenkire életveszélyes, mert Dean Bombac a BL egyik legjobb irányítója, a cseleivel sokszor őrületbe kergeti a védőket. Örülök a győzelemnek, mert jó játék értük ezt el!

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged edzője: - Először is gratulálok a hazai csapatnak, amely megérdemelten nyert. Sajnos a második félidőben nem működött az 5-1-es védekezésünk, és hiába kerültünk gólhelyzetbe, ezeket nem tudtuk értékesíteni, sok labdát szórtunk el.

Jonas Källman, a MOL-Pick Szeged szélsője: - Szomorú vagyok. Hatvan percen keresztül küzdöttünk, de olyan dolgokat rontottunk el, ami nem volt eddig jellemző ránk. Vissza kell néznünk a meccset, ki kell elemezni a hibákat és tanulni belőlük.