Megizzasztotta a Vardart a MOL-Pick Szeged

Vereséget szenvedett a férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligájában a Vardar Szkopje otthonában a MOL-Pick Szeged. 11-11-es félidő után a macedón sztáregyüttes 27-23-ra nyert. A Pastor csapat végig nyílttá tette a találkozót, Källman sérülése viszont dönt

HC Vardar Szkopje-MOL-Pick Szeged 27-23 (11-11)
VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 2. forduló, Szkopje, Jane Sandaski Sportcentrum, 4 ezer néző. Vezette: Badura, Ondogrecula (szlovákok).
Vardar: STERBIK - Siskarjev 1, Maqueda, Toszkics 1, KARACIC 5, Horbok 2, GYIBIROV 4/1. Csere: Milic (kapus), Marsenic 3, Dujshebaev 4, Abutovic 1, CINDRIC 4, Brumen, Manaszkov 2/1.: Raul Gonzalez.

MOL-Pick Szeged: SIERRA - Csuruvija, Vranjes, Blazevic, Thiagus Petrus 2, KALLMAN 6, BOMBAC 5/4. Csere: Wyszomirski Kapus), Balogh 3/1, Ancsin 3, Ilyés 2, Zubai, Mindegía 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 4, ill. 6 perc.
tméteres: 4/2, ill. 7/4.
Meccsfilm: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 4-3, 5-3, 6-3, 6-4, 7-4, 7-5, 7-6, 7-7, 7-8, 8-8, 8-9, 9-9, 9-10, 9-11, 10-11, 11-11.
12-11, 13-11, 14-11, 14-12, 15-12, 16-12, 16-13, 17-13, 17-14, 17-15, 18-15, 18-16, 19-16, 20-16, 20-17, 21-17, 22-17, 22-18, 23-18, 23-19, 23-20, 24-20, 24-21, 25-21, 25-22, 26-22, 26-23, 27-23.

Nem lett telt ház, de így is félelmetes volt a hangulat, ezt már a 3. percben megtapasztalhatta a Szeged, amikor Bombacot Toszkics kiütötte, a közönség pedig tüntetett a 2 perces kiállítás ellen. A 4. percben pedig az is bebizonyosodott, hogy a két szlovák spori nem lesz korrekt, mert olyanért ítélt hazai oldalon hetest, ami valójában belemenés volt. A 13 fős szegedi tábor az ötödik percben ünnepelhetett, Källman szerezte az első szegedi gólt. Sierra jól védett, így tartotta magát a magyar együttes. Két hazai hetes és két szegedi kiállítás: ez volt a két játékvezető mérlege a 9. percben. Élt is ezzel a Vardar, 6-3-ra lépett el. Sterbik is jól védett, a Karacic-Bombac irányítópárbajt pedig a meccs elején a hazai játékos nyerte.

Kimondottan jól játszott a Szeged, Ancsin bombája után jól hallatszott a "Pick Szeged" biztatás! A 19. percben egyenlített a vendégcsapat, Bombac harcolt ki hetest - micsoda csel csinált meg előtte -, amit értékesített. Mindkét kapus parádézott, Ancsin betörésből szerzett góljával pedig először vezetett a MOL-Pick, 8-7. Lejtett a hazai pálya... Zubainak nem adtak hetest, míg Gyibirov beesett a hatosan belülre, Ancsin 3 méterre volt tőle, viszont igen. Ezer szerencse, hogy az orosz kihagyta. Időt is kért Pastor edző, ekkor 9-9 volt az eredmény. Jól jött a kis pihenő, két Källman gól következett, így 11-9 volt a javunkra. Sierra parádézott, teljesen megbabonázta a hazai játékosokat. A hajrá a Vardarnak sikerült jobban, így döntetlen volt 30 perc játék után, 11-11.

Ilyés kapufája nyitotta a második félidőt. Okosan lassította a játékot a Szeged, így a Szkopje nem találta a ritmust. Közel 4 percig nem esett gól, Gyibirov törte meg a csendet, ami lendületbe hozta a Vardart. Időt is kellett kérnie Pastor edzőnek, 14-11-re léptek Karacicék. Szerencsére jött egy Mindegía-gól, ami nagyon kellett. Källman hatodik gólja után megsérült (ekkor 17-14 volt), le is kellett cserélni.

Küzdött, harcolt a Szeged, jó volt ezt látni. 18-15-nél Wyszomirski ziccert védett, fontos volt. A hazai közönség pedig egymással veszekedett, Manaszkov becserélést követően. 15 perccel a vége előtt két gól volt a Vardar előnye, 18-16. 19-16-nál viszont Bombac hetest hibázott, ez meg is hozta a macedón szurkolók hangját, felrobbant a csarnok. Källman kiesése döntő volt, a védelem már nem működött úgy, ahogy előtte, a két szlovák meg... Így kell hazai pályát fújni! A MOL-Pick nem adta fel, ment előre! Öt perccel a vége előtt 24-21 volt a hazaiaknak. Sajnos közelebb nem sikerült kerülni, sőt a hajrá Vardaré volt, így nyert a hazai csapat.

A MOL-Pick Szegedre eggy panasz nem érkezhet ezen a meccsen, mert azt tiszta szívvel való játékot nyújtotta a csapat, amit a Kielce ellen is. Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a Vardar a BL négyes döntőről álmodik, és ezt a csapatot végig nagy harcra kényszerítette a magyar együttes. Persze, mi lett volna ha Källman nem sérül meg? Erre nehéz válaszolni, mert tudjuk a sportban nincsen ha. Erre ismét lehet építkezni, mert ez az idegenbeli játék bizony sok meccsen nyerő lehet.

Szerdán Balmazújvárosban játszik a MOL-Pick, majd vasárnap a Barcelonát fogadja a BL-ban a Pastor-csapat.

Juan Carlos Pastor: – Döntőnek bizonyult Källman kiesése, aki nemcsak védekezésben volt hasznos tagja a csapatnak, hanem támadásban is. A végjátékban hiányoztak a góljai.

Közzétéve: 2015.09.28.