A második edzőmeccset is megnyertük

Szombaton második edzőmeccsünket játszottuk a felkészülési időszakban. Az ellenfelünk az Orosháza együttese volt, és nyertünk 41-23-ra.

MOL-Pick Szeged-Orosházi FKSE-LINAMAR 41-23 (20-12)
Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Paska, Vastag.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 5, Ancsin 2, Bombac 1, Vranjes 6, Thiagus Petrus 3, Csuruvija 6. Csere: Wyszomirski, Manojlovity (kapus), Robledo 1, Parrondo 2, Ilyés 4, Zubai 2, Balogh 4/2, Källman 1, Blazevic, Mindegía, Hegedüs 2, Fekete 1, Loncar 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Orosháza: Miklós G. - Komporály, Suhonics, Knezevics 2, Mazics 5, Stranigg 3, Németh 1. Csere: Kurán (kapus), Buday 3/1, Tárkányi 1, Macsovcsin 3, Smojrel 2, Berta, Pásztor, Varsandán, Suhonjic 2, Jancsó 1. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
Kiállítás: 6, ill. 18 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 2/1.

A napsütés, a jó idő most kevesebb szegedi szurkolót vonzott a lelátóra, de így is 600-an nézték végig a második felkészülési meccset. Vladamir Vranjes két gólja indította a meccset, amely kellő alaphangot adott a folytatáshoz. Sierra lehúzta a rolót, a többiek remekeltek támadásban, így a 11. percben 10-4 volt ide. A közönség tapssal jutalmazta a remek akciókat. A 15. percben jött a szokásos sorcsere. A lendület megmaradt, így különbség is nőtt, a félidőben 20-12-re vezetett a MOL-Pick Szeged.
Két hazai góllal indult a második félidő, gyorsan tíz lett a különbség (22-12). Újból beszállt Niko Mindegía, aki most már védekezésben is a csapatban maradt. Most sem maradt el a tőle megszokott remek gólpassz, amelyeket Vranjes rendre értékesített. Thiagus Petrus és Marko Csuruvija is szépen megszórta magát, így egyre nagyobb lett a távolság a két csapat között. A 45. percben 33-16 állt az újszegedi sportcsarnok eredményjelzőjén. Most már az utolsó 10 percre lehetőséget kaptak a fiatalok, hajárban Manojlovity Borisz is a kapuba állt.
A csapat vasárnap 19 órakor a Széchenyi téri Hungaricum fesztivál vendége lesz. Ekkor mutatjuk be az új mezünket és csapatbuszunkat.
Legközelebb auguszutus 14-én (péntek) 20 órakor Magyarkanizsán, a Kanizsa-kupán Szaúd Arábia ellen csatázunk.

Közzétéve: 2015.08.08.