Nagyot küzdöttünk, hajtottunk. Vereség az első meccsen

Vereséget szenvedett a bajnoki döntő első meccsén a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az MKB-MVM Veszprém otthonában. A 2 győzelemig tartó párharcban 1:0-re vezet a Veszprém. Folytatás május 19-én (kedd) 18 órakor Szegeden.

MKB-MVM Veszprém-MOL-Pick Szeged 29-23 (12-15)
Férfi kézilabda NB I, bajnoki döntő, első mérkőzés, Veszprém Aréna, 5 ezer néző. Vezeti: Herczeg, Südi.
Veszprém: Alilovic - Gulyás, Nagy L. 9, Chema Rodriquez 3, Ilics 6/1, Sulic 3 Iváncsik G. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Zeitz 1, Lékai 1, Nilsson 1, Ugalde 3, Marguc. Vezetőedző: Carlos Ortega.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 2, Bombac 2, Zubai 2, Blazevic, Ilyés, Källman 5. Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh 1, Parrondo 3/2, Vranjes 1, Robledo 5, Ancsin 2, Vadkerti. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 3/2.
A 2 győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Veszprém javára.

Nem sikerült, pedig hatalmasat harcoltunk, küzdöttünk, a 42. percig még vezettünk is bajnoki döntő első meccsén a Veszprém Arénában. A hazai együttes kezdett jobban, s vezetett a meccs elején. Jöttek a Sierra védések, és remekül ültek a kontráink, így átvettük a vezetést, amit még sikerült növelnünk, így a félidőben 15-12-re vezetett a MOL-Pick Szeged.

A 41. percben még 20-19 volt nekünk, továbbra is harcolt a csapat, azonban a Veszprém ritmust váltott, feljavult a védekezésük és kapusteljesítményük, így fordítottak. Az 52. percben Ancsin Gabi bombagólja után 25-23-ra még felkapaszkodtunk, és hiába mutatott be több bravúrt a kapuban Wyszomirski, a hajrá a bajnoki címvédőé volt, így 29-23-ra nyerte az első meccset.

Folytatás május 19-én (kedd) 18 órakor Szegeden.