A 10. bajnoki döntő következik

Szombaton 18 órakor Veszprémben megkezdődik a férfi kézilabda NB I bajnoki döntője. Ez lesz a 10. finálé, és eddig csak a MOL-Pick Szeged és az MKB-MVM Veszprém csatázott egymással. Május 16-án eddig háromszor játszott egymással a két rivális.

A 2005–2006-os szezon óta rendeznek Magyarországon a férfi kézilabda NB I-ben bajnoki döntőt. Az első hat alkalommal az egyik fél harmadik győzelméig tartott a csata, a 2011–2012-es idény óta viszont két győzelemig. Érdekesség, hogy eddig csak két csapat, azaz a MOL-Pick Szeged és az MKB-MVM Veszprém mérkőzött a bajnoki címért. A szegedi együttes 2007. május 22-én 25–23-ra legyőzte a negyedik meccsen a nagy riválist, így bajnok lett. Azóta zsinórban hét veszprémi aranyérem született. Éppen az első olyan idényben dőlt el az utolsó meccsen az elsőség kérdése (2012-ben), amikor két sikerig tartott a csata, azóta a bakonyiak kétszer is 2:0-ra nyertek.

Az első meccset május 16-án (szombat) 18 órakor rendezik a Veszprém Arénában. Ezen a napon eddig háromszor találkozott egymással a két együttes. Az „aranyévben”, azaz 2007-ben 25–23-ra nyertünk az újszegedi sportcsarnokban. A 2008–2009-es szezonban a Veszprém könyvelhetett el sikert, 35–28. Egy év múlva a Pick hatalmas csatában kapott ki hazai pályán 32–31-re.

Csak egyetlenegyszer kezdődött később a döntő, méghozzá a 2012–2013-as idényben, akkor május 18-án indult az aranycsata. Eddig 30 meccset játszott egymással a két a csapat. A MOL-Pick nyolcszor nyert, a Veszprém 22-szer. A legnagyobb különbséggel 2006. május 18-án diadalmaskodtunk, a döntő negyedik meccsét hazai pályán 31–21-re nyertük meg.

Szombaton következik a 10. bajnoki döntő. A meccset a Duna World élőben adja, csapatunk Facebook- és Twitter-oldala részeredményekkel jelentkezik. A delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be, a Rádió 88 élőben jelentkezik.

A második meccset május 19-én (kedd) 18 órakor rendezik az újszegedi sportcsarnokban. Csütörtökön és pénteken 15 órától 18.30-ig elővételben lesz jegyárusítás. A belépő 2500 forintba kerül, egy szurkoló 4 jegyet vásárolhat.
Ha szükséges a harmadik meccs, akkor azt május 24-én (vasárnap) 18 órakor rendezik a Veszprém Arénában.