A második rájátszásbeli meccs is kipipálva

Második meccsünket is megnyertük az 1-6. helyért tartó rájátszásban. Csapatunk hazai pályán 17-10-es félidő után 33--22-ra nyert az Orosházi FKSE LINAMAR ellen.

MOL-Pick Szeged-Orosháza 33-22 (17-10)
Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 5/1, Ancsin 6, Bombac, Zubai 3, Ilyés 3, Källman 2. Csere: Wyszomirski, Pásztor (kapus), Blazevic, Vadkerti 1, Vranjes 4, Robledo 2, Parrondo 2, Balogh 5, Hegedüs. VezetőedzőJuan Carlos Pastor.
Orosháza: Ivanisevics - Benis 1, Mazics 3, Benmiloud 2, Berta, Morva, Németh L. 2.Csere: Herjeczki (kapus), Cemas 1, Knezevics 6/4, Stranigg 6, Szeitl 1, Tárkányi, Németh G. VezetőedzőVladan Jordovics.
Hétméteres: 1/1, ill. 4/4.
Kiállítás: 4, ill. 6 perc.

Jól kezdtünk, robogott a csapat, 0-1 után 3-1-re fordítottunk, ami után nem volt megállás. Sok-sok labdát szereztünk, a védelmünk átjátszhatatlan volt, a 15. percben már 11-4 volt ide. Az első, azaz a kezdősor remekül játszott Bombac jól osztogatott, Zubai és Prodanovics termelte a gólokat, így egyre nőtt a különbség. A 15. percben jött a szokásos sorcsere, sajnos ezután több labdát is elszórtunk, így a félidőben maradt a 7 gólos különbség, 17-10.

Parádésan indult a második játékrész. Három perc alatt berámoltunk négyet, időt is kért az Orosháza. Mentünk e(E)lőre, nőtt a különbség, Sierra után Wyszomirski is jól védett, Ancsin keze sült, a 47. percben 28-15-öt mutatott az újszegedi sportcsarnok eredményjelzője. A hajrá nem sikerült, többször is hibáztunk támadásban és védekezésben, ezt pedig a Békés megyei együttes, amely végig nagyon szimpatikusan játszott, faragott a hátrányából, így 33-22 lett a végeredmény.

Csapatunk legközelebb március 10-én (kedd) 18 órakor a Csurgói KK-t fogadja az újszegedi sportcsarnokban.