Győzelemmel kezdtük a rájátszást

Győzelemmel kezdtük az 1-6. helyért zajló rájátszást. Csapatunk a Grundfos Tatabánya otthonában 13-10-es félidő után 26-22-re nyert.

Tatabánya-MOL-Pick Szeged 22-26 (10-13)
Férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 1. forduló. Tatabánya, 1200 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
Tatabánya: Paul - Harsányi 1, Boskovics 4, Dénes 1, Katzirz, Mazák 2, Díaz 4. Csere: Boros (kapus), Bodó 4, Bartók D. 1, Törő 2/2, Muszavi, Pásztor Á. 3. VezetőedzőVladan Matics.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Prodanovics, Balogh 5/1, Bombac 4/3, Zubai 4, Ilyés, Källman 4. Csere: Parrondo 5, Robledo 3, Blazevic, Ancsin, Vranjes 1, Vadkerti.VezetőedzőJuan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/2, ill. 4/4.
Kíállítás: 8, ill. 10 perc.

Mindössze 10 gólt kapott a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Tatabánya elleni idegenbeli bajnoki (22-26) első félidejében – a lelátóról többször is felcsendült Wyszomirski kapus neve a szegediek előadásában.

Az NB I 1-6. helyért zajló rájátszásában játszott meccsen az első 20 percben még hátrányban volt a MOL-Pick, a 42 éves Díaz Ivo irányított a hazaiak rendre találtak rést a szegedi falon. 3–1-nél és 8–6-nál vezettek két góllal, innen azonban a MOL-Pick percei következtek, a heteseket bedobó Bombacnak, valamint Wyszomirskinek köszönhetően fordítottunk, a szélsők góljaival pedig 13–10-re vezettek a szünetben.

A fordulás után is kézben tartottuk a találkozót, az 53. percben, Balogh találata után 22–16-ra vezettünk. A hazaiak innen még három gólra fel tudtak zárkózni, ám a szegedi győzelmet semmi nem veszélyeztette. A szélsők közül Parrondo és Källman kiváló napot fogott ki, jó százalékben találtak be, a fenti pozitívumok pedig 26–22-es győzelmet eredményeztek. Folytatás jövő szerdán, az Orosháza ellen hazai pályán.

Juan Carlos Pastor: - Két fontos pontot szereztünk, hiszen Tatabányán mindig nehéz meccset játszunk. Jó volt látni a csapaton a küzdőszellemet, és védekezésben is akadtak szép dolgaink. Támadásban sajnos görcsösek vagyunk, ha kicsit lelazulnánk, jobban teljesítenénk. Nem igazán értettem a játékvezetői felfogást, Katarban, a vb-n egészen más szellemben vezették a meccseket.

Közzétéve: 2015.02.27.