Kikaptunk Schaffhausenben

Vereséget szenvedett a Bajnokok Ligájában a MOL-Pick Szeged a Kadetten Schaffhausen otthonában. A svájci bajnok 19–15-ös félidő után 32–29-re nyert.

Kadetten Schaffhausen-MOL-Pick Szeged 32-29 (19-15)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, D csoport, 9. forduló. Schaffhausen, BBC Aréna, 2000 néző. Vezette: Mazieka, Gatelis (litvánok).
Kadetten Schaffhausen: Portner - Richwien 2, SZTOJANOVICS 6, Pendic 3/1, MANSSON 6, GRAUBNER 4, LINIGER 7/1. Csere: Maier, Puljezevics (kapusok), Mamic 1, Jurca 2, Muggli 1. Vezetőedző: Markus Baur.
MOL-Pick Szeged: Sierra - PRODANOVICS 7/5, Ancsin 4, Blazevic, Zubai, ILYÉS 7, Vadkerti 1. Csere: Wyszomirksi (kapus), Mindegía 1, Bombac 1, Balogh 2, Robledo 2, Vranjes 2, Parrondo 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 4/2, ill. 6/5.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.
Meccsfilm: 1-0, 2-0, 2-1, 2-2, 3-2, 4-2, 4-3, 5-3, 5-4, 6-4, 6-5, 7-5, 8-5, 8-6, 9-6, 9-7, 10-7, 11-7, 11-8, 11-9, 12-9, 13-9, 13-10, 14-10, 15-10, 15-11, 16-11, 16-12, 17-12, 17-12, 18-12, 18-13, 19-13, 19-14, 19-15.
19-16, 20-16, 20-17, 20-18, 20-19, 21-19, 21-20, 22-20, 22-21, 23-21, 24-21, 25-21, 25-22, 25-23, 26-23, 27-23, 27-24, 28-24, 28-25, 28-26, 29-26, 30-26, 31-26, 31-27, 31-28, 32-28, 32-29.

Puljezevics Nenad átölelte a kapitányt, Vadkerti Attilát, üdvözölte egykori csapattársát. A volt szegedi kapus a Kadetten kapusedzője, de ilyenkor természetesen játékosként is a keretben van. A hazaiak vágya a továbbjutás kiharcolása volt, hiszen csak egy esetleges győzelemmel maradt reményük a csoportból való továbbjutásra.

Népes kis szurkolói csapat jött össze, a BBC Arena magyar szótól volt hangos. Nagyon várták a szegedi csapatot, a Svájcban és a Németországban dolgozó honfitársak ki voltak éhezve a szurkolásra. A szegedi szektorban többen voltak, mint a hazai B középben!

Nem kezdett jól a Pick, 2–0 volt a hazaiaknak, a 4. percben Ilyés bombagólja törte meg a csendet. A 10. percben Mindegía súlyos sérülést szenvedett, a térde fordult ki. A hazaiak küzdöttek, a 16. percben 11–7-re vezettek. Hihetetlen mennyiségű helyzetet rontott el a Pick, és a két litván spori sem mindent fújt le, reklamált is Pastor mester. A félidő hajrájára rendesen szétesett a magyar együttes, így 19–15 volt a svájciaknak.

Ilyés gólja nyitotta a második félidőt, és Wyszomirski is remekül szállt be a meccsbe, a 35. percben 20–19-re jött fel a Szeged. Ez sem nyugtatta meg a csapatot, öt perc múlva ismét négy gól volt a Schaffhausen előnye: 25–21. Szerencsére Ilyés és Prodanovics eredményesen játszott, de a technikai hibák miatt vezetett a Kadetten. Baloghnak nem ment, rengeteget rontott, nem jöttek a lövései, és sok labdát szórt el. 10 perccel a vége előtt 30–26 állt az eredményjelzőn. Hiába nyitott nagy hajrát a Szeged, és jöhetett volna közelebb, az újabb eladott labdák és Vranjes piros lapja megpecsételte a Pastor-legénység sorsát. És 31–28-nál ráadásul Puljezevics megfogta Prodanovics hetesét – mikor máskor tette volna...

Juan Carlos Pastor: – A mi filozófiánk az, hogy minden meccset meg akarunk nyerni, így léptünk pályára most is, azonban nagyon buta hibákat vétettünk, így nem volt esélyünk. Sajnos egy kulcsemberünk, Niko Mindegía is kiesett, ezért teljesen át kellett szervezni a játékunkat. Csak gratulálni tudok a svájciaknak.

Vadkerti Attila: – Nagyon csalódottak vagyunk, hiszen szerettünk volna nyerni Svájcban is. Csak saját magunkat okolhatjuk, mert hihetetlen mennyiségű hibát vétettünk. Elnézést kérünk a magyar szurkolóktól, mert győzelmet érdemeltek volna.

Közzétéve: 2015.02.12.