Szoros első félidő után, simán nyertünk

Az első félidőben még 14-13-ra vezettünk a Mezőkövesd otthonában, a végén viszont simán 32-26-ra nyertünk a férfi kézilabda NB I 14. fordulójában. A meccs legeredményesebb játékosa Balogh Zsolt volt, aki nyolcszor talált a kapuba.

Mezőkövesd-MOL-Pick Szeged - (13-14)
Férfi kézilabda NB I, 14. forduló. Mezőkövesd, 800 néző. Vezeti: Hargitai, Markó.
Mezőkövesd: Volarevic - Vaszics 2, Dzono 2, Cuzic 6, Grünfelder, Lókodi 3, Szepesi 1. Csere: Sipos (kapus), Radnic 2, Trivkovic 2, Pavlovic 4, Grünfelder, Terenyi 2, Pálos 1, Molnár 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Prodanovics 4/2, Blazevic 1, Zubai 3, Ilyés 3, Vadkerti 1, Mindegía 2. Csere: Ancsin 3, Vranjes 3, Balogh 8/3, Parrondo 4, Källman, Urbán. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: -, ill. 5/5.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

A Mezőkövesd 2-0-val indított, Ancsin szépített, azt gondoltuk, hogy ez megnyugtatja majd a csapatot. Nem így történt, rengeteget hibáztunk így a népes hazai közönség legnagyobb örömére, a 12. percben 9-5-re vezettek. Szerencsére összekaptunk magunkat, Wyszimorski szépen védett, így a félidő végén Balogh hetese után már 14-13-ra vezettünk.

Remekül kezdtük a második félidőt, két MOL-Pick gól vezette fel a második játékrészt. Parrondo, Ilyés és Balogh járt az élen a gólszerzésben, a hajrában Prodanovics is felzárkózott, így az 52. percben már 25-20 volt nekünk. Az utolsó percben következett még hatalmas Ancsin-bomba, így a kezdeti nehézség után simán, 32-26-ra nyertünk. A győzelem a lényeg.

Legközelebb szombaton 14.30-kor a VELUX EHF Bajnokok Ligájában a francia Dunkerque otthonában lépünk pályára.

Közzétéve: 2014.11.18.