Igazi nagy család vagyunk! Nyertünk és segítettünk!

Szépen, igazán emberi módon segített az árván maradt baksi családnak a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Mindenki! Vezető, játékos, szurkoló. Juan Carlos Pastor együttese a gyengébb első félidő után egy parádés második félidőt produkált, és 36-23-ra

Mol-Pick Szeged-B. Braun Gyöngyös 36-23 (13-12)
Férfi kézilabda NB I, 7. forduló, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
MOL-Pick Szeged: WYSZOMIRSKI - PRODANOVICS 7, ZUBAI 5, Vadkerti 1, Blazevic, Ilyés 2, Mindegía 1. Csere: Ancsin 5, BOMBAC 5, Parrondo 1, Vranjes 3, Källman 2, Balogh 3, Fekete B, Velky 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Gyöngyös: Hudák - Szalafai 1, MARCZINKÓ 5, Bakos, Sándor 1, Hajdu 4, VARSANDÁN 4. Csere: Frey 2/1, Czina, Iváncsik 1, Tóth, Debreczeni, Simon 2, Koller 3. Vezetőedző: Gulyás István.
Kiállítás: 4, ill. 8 perc.
tméteres: 1/0, ill. 2/1.
Meccsfilm: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4-1, 4-2, 4-3, 5-3, 5-4, 6-4, 6-5, 7-5, 7-6, 7-7, 8-7, 8-8, 9-8, 9-9, 10-9, 11-9, 11-10, 12-10, 12-11, 13-11, 13-12.
14-12, 14-13, 15-13, 16-13, 17-13, 17-14, 18-14, 19-14, 19-15, 19-16, 20-16, 20-17, 21-17, 22-17, 23-17, 24-17, 24-18, 25-18, 26-18, 27-18, 28-18,28-19, 28-20, 29-20, 30-20, 31-21, 32-21, 33-21, 33-22, 34-22, 35-22, 36-22, 36-23.

Nehéz ilyenkor a meccsről írni. Látni Zsemberi Beátát, az édesanyát, a három kisgyereket, a 16 hónapos Larát, a két örökmozgó fiút, az 5 éves Adriánt, a 7 éves Rolandot. Először jöttek el a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának bajnokijára. Szomorú okból érkeztek, ők sem így tervezték, hogy ez lesz az első meccsük. A közelmúltban tragikus körülmények között elveszítették a családfőt, Vári Rolandot. A szerető társat az édesapát.

Az EHF-kupa-győztes csapat jótékonysági meccset szervezett. 2000 hazai drukker jött el, és hozott adományt. A MOL-Pick család ismét bizonyította, hogy ha kell, akkor segít. Évtizedek óta ereje van a szegedi közönségnek. Adrián és Roland egyszer a legfelső székre ült, majd lerohantak a lelátó aljára. Pacsiztak a szegedi kabalával, a bikával, nézték az új, gyönyörű színekkel rendelkező LED-falat.

A hivatalos bemutatás után Vadkerti, Ilyés, Zubai és Ancsin ajándékot adott át a családnak. A kicsik a nyakukba vették az EHF-kupa-győztes sálat, csillogott a szemük, a közönség tapsolt, tiszteletből, szeretetből, az édesanya könnyezett. Kaptak egy labdát is, amit aláírt a csapat. Biztos, hogy büszkén mutatják majd otthon, Bakson, és biztos, hogy büszkén mesélik a srácok, hogy ők nagy meccsen voltak. A kis Lara ült az édesanyja ölében, tágra nyílt szemmel figyelte a szegedi dobosokat, akik végigszurkolták a meccset, a B közép tagjai szépen megtöltötték a szektorukat, és remek hangulatot varázsoltak.
És akkor a meccs. Az első félidőben egy idegesítő dolog történt. Niko Mindegía úgy sérült meg, hogy egy Wyszomirski-védés után indítani akart az alapvonal környékéről, azonban a keze beleakadt a labdafogó hálóról belógó madzagba. A spanyol irányító válla és ujja sérült meg, nem is játszott ezután.

A második játékrész viszont olyan volt, amiről minden szegedi drukker álmodott. Robogott a csapat, Wyszomirski remekelt, Prodanovics és Bombac szórta a gólokat, pörgött a csapat, a hétfői hosszú repülőút „kiszállt” a lábakból, így a második 30 perc igazi örömjáték volt. Élvezte is a publikum. Egy jó ráhangolódás volt a szombati (kezdés: 18.30) Kadetten Schaffhausen elleni hazai BL-meccsre.