Megvan a győzelem! Irány a kupadöntő!

Csapatunk 39-33-ra legyőzte a HSA NEKA együttesét a tatabányai Magyar Kupa elődöntőjében, így vasárnap 18 órakor a döntőben szerepelünk.

OTP Bank - PICK Szeged-HSA NEKA 39-33 (17-15)
Magyar Kupa, elődöntő, Tatabánya, 1500 néző. Vezette: Sándor, Szabó.
OTP Bank - PICK Szeged: Nagy – Martins 1, Stepancic 4, Molina, Gaber 2, Bodó 5, Jelinic 2. Csere: Imsgard (kapus), Szilágyi, Bombac 2, Bánhidi 3, Mackovsek 4, Sostaric 8/2, Frimmel 5, Garciandia 3, Szita. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
HSA NEKA: Deményi – Krakovszki 1, Dely 4, Gál 3, Sztraka 5/1, Ludmán 5, Molnár 1. Csere: Mikler K. (kapus), Tóth 4/3, Nagy 1, Deák 2, Kovács 4, Zakor 1, Szűcs 2. Vezetőedző: Sótonyi László.
Kiállítás: 8, ill. 10 perc
Hétméteres: 4/2, ill. 6/4

Tét a döntőbe jutás, ez a volt az első nap feladata. Csapatunk a tatabányai Magyar Kupa elődöntőben a HSA NEKA ellen lépett pályára, és nyerttünk a végén magabiztosan. Mikler Roland pihenőt kapott a meccsre, Gleb Kalaras pedig sérülés miatt nem játszott. Egy közel 200 fős #kékek tábor üdvözölte csapatunkat.

Azok a szurkolók, akik a Pick&Mizo #kékek Tour keretén belül jegyet vásárolnak, azok a kupadöntőre készült pólót kapnak ajándékba, amit jegyfelmutatással a kitelepült szurkolói boltunk standjánál tudnak majd átvenni. Már a szombati elődöntőn sokan ebben buzdítottak bennünket, azon a napon, ami mindig is emlékezetes marad, hiszen 10 éve, 2014. május 18-án Berlinben elhódítottuk az EHF-kupát.

Egykori játékosunk, akadémistánk, Ludmán Marcell góljával indult a találkozó, amire Luka Stepancic gyorsan válaszolt, majd a második percben már vezettünk, Marin Jelinic értékesítette a ziccert, 2-1. Potyogtak a gólok, a 4. percben már hét született, ekkor 4-3 volt a javunkra. Kimaradt helyzetünk, hetest is rontottunk, ezt pedig a fiatal boglári együttes kihasználta, és a 11. percben 7-5-re megléptek. Egészen a 21. percig vezetett ellenfelünk, ekkor Mario Sostaric hetese után egyenlítettünk, 11-11. Egy perc múlva Borut Mackovsek kapott zseniális labdát Dean Bombactól, máris nálunk volt az előny, 12-11. Küzdött, hajtott a NEKA, így nem tudtunk meglépni tőlük, Luka Stepancic utolsó pillanatokban szerzett találata után 17-15 volt a javunkra a félidőben.

Két boglári góllal indult a második játékrész, így pillanatok alatt egyenlő lett az állás, 17-17. A 37. percben Dean Bombac üres kapus gólja után 22-20 volt nekünk. Ellenfelünk támadásban elővette a hét a hat elleni játékot. Emil Imsgard hetest hárított, SuperMario hatodik gólja után először vezettünk hárommal, 25-22. Dean Bombac újabb üres kapust gólt szerzett, ez volt szegedi mezben a 1000. gólja. A 43. percben Bodó Ricsi már ötödik találatát jegyezte, ekkor már öttel vezettünk, 29-24. Tíz perccel a vége előtt 32-30-ra jött fel ellenfelünk, Mario Sostaric ekkor piros lapot kapott. A vendégeknél Nagy is erre a sorsa jutott, az 55. percben Seppo ziccere után ismét sikerült meglépnünk, 35-31 állt az eredményjelzőn. A hajrá a miénk volt, sok labdát szereztünk, így a vége magabiztos győzelem (39-33) lett, de meg kellett küzdenünk a sikerért.

Csapatunk vasárnap 18 órakor lép majd pályára a döntőben.

Közzétéve: 2024.05.18.