Végig nyílt küzdelem után vereség Aalborgban

Hiába vezettünk az első félidő után 16-14-re az Aalborg Handbold otthonában, a dánok végül 31-26-ra legyőztek bennünket a kézilabda Bajnokok Ligájában.

Aalborg Handbold–OTP Bank - PICK Szeged 31–26 (14–16)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 12. forduló. Aalborg, Sparekassen Danmark Arena, 5500 néző. Vezette: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok).
Aalborg: N. Landin – P. Wiesmach 1, Hoxer Hangaard 4, S. Hald 2, Möllgaard, Arnoldsen 4, Juul 3. Csere: Norsten (kapus), Vlah 5, B. Jakobsen 1, M. Larsen, M. Hansen 4/4, Barthold 4, L. Nilsson 3, Björnsen, Thurin. Vezetőedző: Stefan Madsen.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Sostaric 7/4, Garciandía 2, Bombac 2, Bánhidi 5, Szita 3, Frimmel 3. Csere: Imsgard (kapus), Kalaras, Mackovsek, Stepancic, Jelinic 2, Martins 2, Gaber. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Hétméteres: 5/4, ill. 4/4.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc.

Totális telt ház előtt kezdődött 260. BL-meccsünk az Aalborg Handbold otthonában. A két csapat eddig tizenegyszer találkozott egymással az európai topsorozatban, és öt győzelmünk mellett két döntetlen és négy dán siker született.

Jó hír volt, hogy Matej Gaber rendbe jött, így ebben az évben először volt a keretünkben. Teljes volt a csapatunk. A több mint ötezer hazai szurkoló között ott volt 20 szegedi szimpatizáns is.

Mi kezdtünk és az első támadást Mario Sostaric zárta góllal, majd kapitányunk, Bánhidi Bence is kapuba talált, 0-2. A 4. percben Szita Zozo bombagólja után is tartottuk kétgólos vezetésünket, 1-3. Az ötödik percben egyenlített a hatszoros dán bajnok, 3-3. Imanol Garciandía emelkedett, majd lőtt a kapuba, maradt nálunk a vezetés. Bátran és jól kezdtük a meccset. A 10. percben emberhátrányba kerültünk, de Dean Bombac ebben a helyzetben is kapuba lőtt, 4-5. A 13. percben Vlah gólja után először vezetett az Aalborg, de a meccs első hetesét Mario Sostaric értékesítette, egyenlítettünk, 6-6. Mikler Roli ziccert védett, SuperMario pedig újabb büntetőt lőtt be, ismét vezettünk: 6-7. Ismét kaptunk egy 2 perces büntetést, de Szita Zozo akkora gólt ragasztott Niklas Landin kapujába, hogy az majdnem felborult, sőt, Sebastian Frimmel ziccert értékesített, majd Roli védett egyet, a 18. percben 7-9 állt az eredményjelzőn. Seppo passzívnál beállóban kapott egy labdát, amit svédcsavarral küldött a kapuba, 7-10. Jött is a dán időkérés. Gleb csent el egy labdát, amit Szita értékesített, majd Frimmel száguldott a kapuig, 7-12. Tartottuk az ötgólos vezetést, a 23. percben 14-9 volt nekünk. Mikler Roli hetest védett, vagyis Juul először a kapufát találta el, de a kipattanót Roli lábbal kivédte. A 27. percben 15-12-re jöttek a dánok, időt is kért Kárpáti Krisztián. Mario Sostaric harmadik büntetőjét is belőtte, ez nagyon kellett a hajrában. Végül kétgólos előnnyel térhettünk pihenőre, 16-14-re vezettünk.

Hazai góllal indult a második játékrész, amire Dean Bombac egy betörés után válaszolt. A 35. percben Miguel Martins talpról szerzett gólt, 18-15 lett a javunkra. a 38. percben Hansen értékesített egy hetest, 18-17-re jött fel az Aalborg. Bombac harcolt ki hetest, Sostaric belőtte, 17-19. Izgalomban nem volt hiány, hatalmas csata zajlott a pályán, a 43. percben egyenlítettek a dánok, 20-20. Időt is kértünk. Emil Imsgard védett nagyot, majd emberelőnybe kerültünk. Bánhidi Bence köszönt be, nálunk az előny, ekkor 15 perc volt hátra a meccsből. Egy gyors indítás után Marin Jelinic is kapuba talált, 22-20 ide. A 49. percben ismét egyenlítettek a dánok. Az 52. percben Mikkel Hansen hetese után már ellenfelünk vezetett, és még emberhátrányba is kerültünk, 25-24. Eladtunk egy labdát, ezt büntette az Aalborg, 26-24. Emberelőnybe kerültünk, Bánhidi Bence szerzett gólt, ez volt a 400. szegedi gólja a BL-ben, 26-25. A hajrában hibáztunk, főként támadásban, ezt pedig a hazaiak kihasználták, az 58. percben 28-25 volt a javukra. A vége 31-26-os vereség, folytatás szombaton 18 órakor hazai pályán a Fejér B.Á.L. Veszprém ellen.

Fotó: Popál Balázs

Közzétéve: 2024.02.21.