Szita Zozo bombája döntötte el a meccset

Nem mindennapi izgalmak közepette 28-27-re nyertünk a Bajnokok Ligájában, az Eurofarm Pelister otthonában. Szita Zozo utolsó másodpercekben szerzett góljával szereztük meg a győzelmet.

Eurofarm Pelister–OTP Bank - PICK Szeged 27–28 (12–15)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 8. forduló. Bitola, 2200 néző. Vezette: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák).
Pelister: Ghedbane – Radivojevics 2, N. Cehte 3, Kisum, Pesevszki 4, Kuzmanovszki 5, Atanaseivikij 2. Csere: Lesjak (kapus), Vasziljev, Borzas 6, Petrovic 3, Kosteski 1, Tajnik 1, Atanasijevikij. Vezetőedző: Braniszlav Angelovszki.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Sostaric 7/1, Stepancic 5, Garciandía, Mackovsek 4, Frimmel 2/1, Bombac 2. Csere: Imsgard (kapus), Gaber 4, Szita 2, Martins 1, Bodó 1, Jelinic. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Hétméteres: 1/0, ill. 4/2.
Kiállítás: 10, ill. 6 per

Bitolai premier. A Bajnokok Ligájában először szerepeltünk az észak-macedón városban. Egy biztos, hogy a helyiek szeretik a kézilabdát, hiszen már a belvárosi sétánk alatt találkoztunk sálárussal. A rendezést azonban még bőven tanulniuk kell, hiszen a játékteret nem sikerült egyenletesen lerakniuk, itt-ott volt rendesen hepehupa, és a hatos vonal sem volt hat méterre, amit a kezdés előtt 50 perccel sikerült kijavítani, de miközben a Pelister befutott melegíteni a kosárlabdapalánk tetején az órát szerelték le. Erre mondják, hogy volt káosz bőven a kezdés előtt. „PICK Szeged!” – ordította közel harminc #kékek szurkoló a Boro Curlevski csarnok lelátóján.

Első félidő

A visszatérő Kuzmanovszki góljával kezdődött a meccs, amire Borut Mackovsek gyorsan válaszolt. Luka Stepancic góljaival fordítottunk, a 6. percben 3-2 volt nekünk, majd Mikler Roli védése után Sebastian Frimmel értékesítette a ziccert, 2-4. Jött ismét egy Stepancic-találat, máris 2-5 állt az eredményjelzőn, majd Roli kivédte Bogdan Radivojevics hetesét. Elrontottunk két helyzetet, 5-4-re jött fel a hazai csapat. Matej Gaber kapott Mackovsektől parádés labdát, amit a kapuba is vágott, 4-6. A 15. percben is nálunk volt az előny, Luka szórta a gólokat, így 8-6 volt a javunkra. Mikler Roli akkor védett, amikor nagy szükség volt rá, a 16. percben 9-6-os vezetésünknél időt is kért a Pelister. Keményedett a meccs, a hazai ultrák is nagy nyomást helyeztek a pályára, de szerencsére tartottuk a vezetést, a 22. percben 12-9 volt ez eredmény. Egy perc múlva Mackovsek értékesített egy ziccert, először vezettünk néggyel: 9-13. Ebből a négyből maradt három a félidő végére, így harminc perc után 15-12 volt nekünk.

Második félidő

Hazai góllal indult a második játékrész, erre Dean Bombac válaszolt, 13-16. Bodó Ricsi bombája után is tartottuk a háromgólos vezetést, 14-17. A 35. percben Mario Sostaric értékesítette a hetest, 14-18. Félelmetes lett a hangulat, a hazai közönség tüntetett a játékvezetők döntései ellen, és ebben a hangulatban 19-18-ra jött fel az észak-macedón együttes. A 43. percben pedig utol is értek bennünket, 19-19. Mackovsek törte meg a gólcsendünket, 20-19. Az 50. percben Seppo értékesítette a büntetőt, sikerült ismét két találattal ellépnünk, 22-20. Az 52. percben egyenlített a bitolai együttes, 22-22. Jött SuperMario, nálunk az előny, 23-22, majd újból ő volt eredményes, 24-22. 24-23-nál elrontottunk egy hetest, majd egy ziccert. Három perc volt hátra, 24-23 volt nekünk. Gaber 2 percet kapott, egyenlítettek a hazaiak, 26-26. Ekkor egy perc volt hátra. Miguel Martins egy remek csel után gólt lőtt, 27-26. 55 másodperc volt a meccsből. Időt kért a Pelister. Gólt lőttek a hazaiak, időt kértünk. Huszonöt másodperc volt hátra meccsből. És ekkor Szita Zozo felment és a felső sarokba bombázott. Nyertünk, 28-27-re és fontos két pontot szereztünk.

Csapatunk legközelebb november 25-én (szombat) 18 órakor a K&H férfi kézilabda ligában a Dabas együttesét fogadja a PICK Arénában.

Közzétéve: 2023.11.22.