Végig nyílt küzdelemben kaptunk ki 250. BL-meccsünkön

16-15-ös félidő után 35-32-es vereséget szenvedtünk 250. Bajnokok Ligája-mérkőzésünkön a THW Kiel otthonában.

THW Kiel (német)–OTP Bank - PICK Szeged 35–32 (16–15)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 2. forduló. Kiel, Wunderino Arena, 5236 néző. Vezette: Lah, Sok (szlovének).
THW Kiel: Mrkva – Ekberg 7/4, Reinkind 6, Skipagötu 4, Wiencek 4, Johannsson 3, Dahmke. Csere: Bellahcene (kapus), Överby 2, Duvnjak, Pekeler 3, Gurbindo 3, Wallinius, Ehrig 1, Bilyk 1, M. Landin 1. Vezetőedző: Filip Jícha.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Sostaric 8/1, Garciandía 3, Bánhidi 7, Jelinic, Mackovsek 4, Bombac 2. Csere: Imsgard (kapus), Gaber 2, Martins 2, Frimmel 1/1, Stepancic 2, Kalaras 1, Bodó. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Hétméteres: 4/4, ill. 3/2.
Kiállítás: 8, ill 10 perc.

1996-ban, amikor az első BEK-meccsünket játszottuk, akkor bizony furcsán néztük, figyeltük az ellenfeleket, azt, hogy Európa legjobb csapatai érkeznek hozzánk. 2023. szeptember 21-et írunk, a premier óta eltelt 27 év, és ma már rutinos csapatnak számítunk a Bajnokok Ligájában. Történelmi pillanat részesei voltunk csütörtök este Németországban, a THW Kiel otthonában. 250. BL-összecsapásunk következett. Büszkeség ez nekünk, hogy elértük ezt a szép számot, és megyünk tovább #mindigcsakelőre!

Szita Zoltán nem jött velünk, mert játékosunk kedden kisebb lábsérülést szenvedett, így az orvosi és szakmai stáb úgy döntött, hogy nem kockáztatják a játékát, így a keretbe Nagy Martin került be. Szerencsére a többiek rendben, így Martinnal kiegészülve a PSG elleni keret vágott neki a meccsnek. Kielben sem volt teltház, a 10 ezer 250 fő befogadására alkalmas Wunderino Arenában ötezren foglaltak helyet.

A hazaiak szereztek vezetést, Dean Bombac azonban első támadásunkból egyenlített. Kimaradt két helyzetünk, a Kiel nem hibázott, így a 7. percben 3-1-re vezettek. Mikler Roli remekelt, így 9. percre 4-3-ra tornáztuk fel magunkat. Bánhidi Bence kapott 2 percet, de a hátrányt 1-1-re lehoztuk, majd a 14. percben Mario Sostaric büntetőből egyenlített, 6-6. Borut Mackovsek termelte a góljainkat, tapadtunk, a 16. percben 8-8-at mutatott a kieli eredményjelző. Jött egy brutális nagy Mikler Roli-bravúr, de nem sikerült átvenni a vezetést. Matej Gaber pedig kétperces kiállítást kapott, de ez sem tört meg bennünket, a 20. percben 10-10 volt az eredmény. A 23. percben vezettünk! Miguel Martins csapta be védőjét, majd a kapuba bombázott, 13-12! Két perc múlva már a THW-nél volt az előny, de Matej Gaber gyorsan egyenlített, 14-14. Gleb Kalaras kapott 2 percet, Mikler viszont 15-14-nél ismét nagyot védett. Két perccel a vége előtt Mario Sostaric repült be a szélről és egyenlített, 15-15. Kaptunk még egy gólt, így 30 perc után 16-15 volt a németeknek.

Kimaradt egy hetesünk, majd a hazaiak szereztek gólt, amire Bánhidi Bence válaszolt, 17-16, így indult a második játékrész. Kapitányunk, Bánhidi Bence tarthatatlan volt, a 36. percben 19-18 volt az állás. A 38. percben hárommal lépett el a Kiel, megakadtunk elöl, 21-18. Időt is kértünk. Mario Sostaric értékesített egy ziccert, megtört a gólcsendünk. Hatalmasat küzdöttünk, a 43. percben is ott lihegtünk a THW nyakán, Seppo hetese után 23-21 volt az eredmény. A 45. percben ismét villant a kapitány, Bánhidi Bence, már csak egy volt közte, 24-23. Meglépett hárommal a Kiel, 10 perccel a vége előtt 28-25 volt. Hét perccel a vége előtt kettős emberhátrányba kerültünk, így 31-26 lett az eredmény. Innen már nem volt visszaút, még nyitottunk egy komoly hajrát, de végül 35-32-es vereséget szenvedtünk.

Folytatás szombaton 18 órakor a Fejér B.Á.L. Veszprém otthonában, majd a BL-ben legközelebb szeptember 27-én (szerda) 18.45-kor hazai pályán a dán Aalborg ellen csatázunk.