Megnyertük a Fradi elleni rangadót

Nagy csatában, nagyot küzdve, 18-17-es félidő után 36-34-re nyertünk K&H férfi kézilabda ligában, a Ferencváros otthonában.

FTC-Green Collect-OTP Bank - PICK Szeged  34–36 (17–18)
K&H férfi kézilabda liga, 2. forduló, Budapest, Elek Gyula Aréna, 500 néző. Vezette: Horváth, Marton.
FTC: Győri – Bujdosó 1, Ónodi-Jánoskúti 2, Lékai 9, Debreczeni 1, Nagy B. 10/5, Kovacsics 5. Csere: Borbély (kapus), Mikita, Prainer 1, Füzi 2, Imre 1, Csörgő 1, Balogh  1, Pordán, Bognár. Vezetőedző: Vezetőedző: Pásztor István.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Sostaric 7/1, Stepancic 2, Gaber 3, Bánhidi 1, Jelinic 2, Bombac 4. Csere: Imsgard (kapus), Bodó 6, Garciandía 4, Kalaras 2, Szita 1, Martins 1, Szilágyi 1, Frimmel 2. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Kiállítás: 10, ill. 8 perc.
Hétméteres: 6/5, ill. 2/1

Borut Mackovsek beteg lett, viszont Bodó Richárd meggyógyult, így szlovén válogatott játékosunk kikerült a keretből, míg magyar válogatott balátlövőnk visszakerült a csapatba. „Szeged! Szeged!” – zúgott a közel 70 fős szegedi tábor a bemutatás alatt.

Gyors labdaszerzés után Bodó Richárd átlövésével szereztünk vezetést, majd Mario Sostaric is értékesített egy ziccert, 0-2. 3-1-re megléptünk, a 6. percben egyenlített a Fradi, 3-3. Emberhátrányba kerültünk, így átvette a vezetést a hazai csapat, 6-5. Sőt, a 12. percben hárommal húzott el a zöld-fehér együttes, 9-6, időt is kértünk. Hiába jöttük fel 10-9-re, sok labdát eladtunk, így a 18. percben 12-9 állt az eredményjelzőn. Összekaptuk magunkat, a 27. percben Szilágyi Benjámin gólja után egyenlítettünk, 16-16. Sőt, egy perc múlva Szita Zoltán ziccere után már nálunk volt az előny, 17-16. Végül vezetéssel zártuk az első harminc percet, Imanol Garciandía az utolsó másodpercekben az üres kapuba lőtt, 18-17. Komoly kis küzdelem volt a pályán.

Tartottuk az 1 gólos vezetésünket, így a 38. percben 23-22 volt a javunkra. Kalaras ziccere után 24-22 lett nekünk, de a Fradi tapadt ránk. Kemény volt a meccs, a szegedi tábor űzött, hajtott bennünket, buzdításban nem volt hiány. 28-27-es vezetésünknél Emil Imsgard hetest védett, Bodó Ricsi pedig a kapuba bombázott, 29-27. Jött két hazai gól, így tíz perccel a vége előtt 29-29 lett az eredmény. Az 51. percben viszont az FTC vezetett, 31-30-ra, időt is kértünk. Sikerült egyenlítenünk, de támadásban továbbra is sokat rontottunk. Az 55. percben 31-31 állt az Elek Gyula Aréna eredményjelzőjén. Mario Sostaric lépett elő főszereplővé, szélsőnk szórta a gólokat, nem hibázott, így a végén ha nagy csatában is, de megnyertük a meccset, hoztuk 36-34-re a rangadót.

Csapatunk legközelebb szeptember 14-én (csütörtök) 18.45-kor a Bajnokok Ligája első fordulójában a Paris Saint-Germain együttesét fogadja a PICK Arénában.

Közzétéve: 2023.09.08.