Pénteken jön a mindent eldöntő mérkőzés

34–27-es vereséget szenvedtünk a K&H férfi kézilabda liga döntőjének második meccsén a Telekom Veszprém otthonában, így péntek 20.30-kor a PICK Arénában következik a mindent eldöntő meccs.

Telekom Veszprém–OTP Bank - PICK Szeged 34–27 (18–17)
Férfi kézilabda NB I., bajnoki döntő, 2. mérkőzés. Veszprém, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Telekom Veszprém: Cupara 1 – Vajlupov 2, Remili 4, Ilics Z. 7, Pesmalbek 6, R. Lauge 3, Elísson 9/6. Csere: Corrales (kapus), Ligetvári, A. Nilsson 1, Sipos, Elderaa 1. Vezetőedző: Momir Ilics.
OTP Bank-Pick Szeged: Mikler – Sostaric 3, Mackovsek 4, Gaber 1, Rosta 4, Szita, Bombac 1. Csere: Alilovic (kapus), Tönnesen 2, Garciandía 1, Blonz 6/5, Bodó 4, Bánhidi 1, Martins. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 6/6, ill. 6/5.
Kiállítás: 10, ill. 10 perc.

Az első mérkőzéshez hasonló kerettel vettük fel a küzdelmet a bajnoki döntő második találkozóján. A melegítés alatt már zengett a „Szeged!” buzdítás, ami hatalmas erőt adott a csapatnak.

Mario Sostaric labdaszerzésével indult a finálé, majd Rosta Miklós szerezte az első gólt. A 3. perc végén fordított a hazai csapat, 3–2 volt nekik. Kimaradtak a helyzeteink, így a 6. percben 5–2-es veszprémi vezetésnél időt is kellett kérnünk. Bodó Ricsi törte meg a gólcsendünket, nagyon kellett ez a találat. A 11. percben Mikler Roli két hatalmas bravúrt is bemutatott, majd Borut Mackovsek talált be a szélről, 8–7. Tapadtunk, a 16. percben 11–10 állt az eredményjelzőn, szoros volt a meccs. Jött két hazai találat, így a 19. percben 13–10 lett az állás. A 24. percben Bodó Ricsi remek cselt mutatott be, majd a kapuba pattintott, 15–14. Időt is kért a hazai együttes. A 28. percben Dean Bombac cselezte be magát, majd bombázott a kapuba, egyenlítettünk, 16–16. Tombolt a szegedi tábor. Végül a hazaiak egygólos előnnyel zárták az első harminc percet, 18–17 volt az eredmény.

Kimaradt helyzetekkel kezdtünk, szerencsére Mikler Roli lehúzta a rolót, így nem tudott meglépni a Veszprém. Öt percig nem dobtunk gólt, ekkor Mario Sostaric talált a kapuba, 19–18. Nem jöttek be a támadásaink, ezt pedig büntette a hazai csapat, a 40. percben 23–19 lett az eredmény. Jött is Pastor edzőtől az időkérés. Nem segített, mert továbbra is rengeteg hiba jellemezte a támadásainkat, így a 47. percben 27–22 volt az eredmény. Nem tudtunk közelebb kerülni, így tartotta a magabiztos vezetést a hazai csapat. A vége 34–27 a hazaiaknak, így a két győzelemig tartó párharc 1:1-re áll.

A mindent eldöntő meccsre péntek 20.30-kor kerül sor a PICK Arénában. Aki azt a meccset megnyeri, az lesz a magyar bajnok. Egy biztos, a #kékek táborra hatalmas szükségünk lesz, hogy sikerüljön behúzni a meccset, és megszerezni a hatodik bajnoki címünket.

Közzétéve: 2023.06.05.