Magabiztosan nyertünk Csurgón

Végig magabiztosan vezetve nyertünk a Csurgói KK otthonában. a félidőben 18-12 volt a javunkra, a végén a 33-26-ra nyertünk.

Csurgói KK-OTP Bank - PICK Szeged 26–33  (12–18)
K&H férfi kézilabda liga, 25. forduló, Csurgó, Sótonyi László sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Fekete, Tóth.
Csurgói KK: Füstös – Krsmancic 8/3, Szeitl E. 1, Gábor 3, Borsos, Herceg 6, Bazsó. Csere: Holló (kapus), Markez 3/2, Tóth 1, Spruk, Krecic 2, Szeitl L. 2, Gebhardt. Horváth. Vezetőedző: Baranyai Norbert.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 4/1, Garciandía 8, Bombac 2, Rosta 8, Mackovsek 5, Szita 1. Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Blonz 1, Martins 1  Bodó 3, Molnár R., Tisza. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 5/5, ill. 2/1
Kiállítás: 4, ll. 8 perc

Mario Sostaric, Bánhidi Bence és Sebastian Frimmel maradt ki a Csurgói KK elleni keretből, hiszen a magyar bajnokira 14 felnőtt játékos nevezhető, így két fiatal, Molnár Robin és Tisza Levente került be a csapatba. Már pénteken útra keltünk, az éjszakát a közeli Nagyatádon töltöttük. A szombati meccsünk volt az utolsó idegenbeli alapszakaszmeccsünk.

Borut Mackovsek góljával indult a meccs, amire gyorsan jött a hazai válasz, de Imanol Garciandía is megvillant, így a 2. percben 2-1 volt a javunkra. Egy perc múlva Rosta Miklós is beköszönt, 3-1-re léptünk el. Jól kezdtünk, jött is a taps a közel 30 fős szegedi tábortól. Jött újabb két gól tőlünk, előbb Dean Bombac talált be betörésből, majd Borut Mackovsek zúdított a felsőbe, 1-5. A 14. percben Borut volt a főszereplő, emberhátrányban, védővel a nyakán, beállóból csavart egy parádés gólt, 5-9. Tartottuk a magabiztos vezetést, Imanol is fontos pillanatokban talált a kapuba, így a 22. percben 13-10 volt a javunkra. Ezután Mikler Roli kivédte Szeitl László ziccerét, majd Rosta Miki pattintott Füstös kapus lábai között a hálóba. A 28. percben Szeitl Erik kapott egyből piros lapot, Imanol Garciandíát tarolta le. Ismét két gólt szereztünk zsinórban, 17-11 lett a javunkra. A félidőt Alexander Blonz gólja zárta, 12-18 állt a csurgói eredményjelzőn.

Hazai góllal indult a második játékrész, de gyorsan jött is a válasz, Rosta Miklós fordult be, és avatta fel Holló kapust, 13-19. A 39. percben már héttel vezettünk, egy gyors kontra után Borut értékesítette a ziccert, 15-22. Tartottuk a magabiztos vezetést, úgy mentük bele az utolsó 10 percbe, hogy 28-21 volt nekünk. Hátul továbbra is stabilak voltunk, amikor kellett, akkor Mikler Roli is védett, így nem kellett egy percig sem izgulnunk. Jött is a taps a szegedi szurkolóktól, 33-26-ra nyertünk.

Csapatunk legközelebb május 26-án (péntek) 18 órakor hazai pályán, a PICK Arénában, a dr. Bérczi Mihály sportcsarnokban fogadja a Sport36-Komló együttesét, ezzel a találkozóval zárjuk az alapszakaszt.