Ezüstérmesek lettünk a Magyar Kupában

Ezüstérmesek lettünk a Magyar Kupában, miután a döntőben 35-32-es vereséget szenvedtünk a Telekom Veszprém csapatától.

OTP Bank - PICK Szeged–Telekom Veszprém 32–35 (15–17)
Férfi kézilabda, Magyar Kupa, döntő. Győr, Audi Aréna, 2000 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
OTP Bank - PICK Szeged: Alilovic – Radivojevics 1, Garciandía 4, Bombac 4, Bánhidi 1, Mackovsek 8, Szita. Csere: Mikler (kapus), Gaber 1, Rosta 3, Bodó 5, Frimmel 2/1, Blonz 3/3, Stepancic. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Telekom Veszprém: Corrales – Gas. Marguc 6/3, Rémili 4, Ligetvári 1, Pesmalbek 3, R. Lauge 10, Strlek 2. Csere: Cupara (kapus), Elderaa 3, A. Nilsson 5, Mahé, Ilics Z., Sipos 1. Vezetőedző: Momir Ilics.
Hétméteres: 6/4, ill. 4/3.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

Jó hírrel indult a nap, Luka Stepancic meggyógyult, így ott volt a keretünkben a Magyar Kupa döntőjében. Mi kezdtünk, az első támadásunkat Imanol Garciandía fejezte be góllal. Nem volt gólzápor a meccsen, a 6. percben 2-1-re vezettünk. Emberhátrányba kerültünk, így fordított ellenfelünk, 2-3. Két góllal lépett el a Veszprém, Borut, majd Deki talált a kapuba, egyenlítettünk, 4-4. Borut Mackovsek szórta a gólokat, a 14. percben már négynél tartott, ekkor 6-6 volt az eredmény. Zsinórban jött három veszprémi gól, a 17. percben 6-9-nél időt is kellett kérnünk. Bodó Ricsi bombája törte meg a gólcsendünket, majd Bogdan Radivojevics is bevette a kaput. Tapadtunk, Seppo büntetője után a 21. percben 10-11 volt az eredmény. A 23. percben Mirko bravúrja után ismét Sebastian Frimmel volt eredményes, egyenlítettünk, 12-12. Zengett a szegedi tábor, időt is kért a Veszprém. A hajrában ismét kétgólos vezetésre tett szert ellenfelünk, több támadást is elrontottunk, Frimmel egy hetest fölé is lőtt, így 30 perc után 15-17 állt az eredményjelzőn.

Borut Mackovsek bombája nyitotta a második félidőt, majd Imanol Garciandía egyenlített, 17-17. Hiába kerültünk emberelőnybe, nem éltünk vele, de továbbra is tapadtunk, a 37. percben 20-21 volt az eredmény. Egy perc múlva Borut már a hetedik gólját szerezte, egyenlítettünk, 21-21. A 43. percben kétszer is labdát vesztettünk, ez sokba került, pillanatok alatt négy találattal, 26-22-re húzott el a bakonyi alakulat. Ki is kértük a második időnket. Nem változott a helyzet, támadásban nem jöttek a gólok, rendre heteseket ítéltek ellenünk, így tovább nőtt a távolság, 24-29. Hatalmasat küzdöttünk, megpróbáltunk mindent, sikerült is faragni a hátrányból, de megközelíteni nem tudtuk a Telekom Veszprémet, 35-32-es vereséget szenvedtünk, így ezüstérmesek lettünk a Magyar Kupában.

A Magyar Kupa bronzmérkőzésén: Dabas KC-MOL Tatabánya 23-22.

A Magyar Kupa végeredménye: 1. Telekom Veszprém, 2. OTP Bank - PICK Szeged, 3. Dabas KC, 4. MOL Tatabánya.

Közzétéve: 2023.04.09.