Búcsúztunk a Bajnokok Ligájától

38-33-as vereséget szenvedtünk a Telekom Veszprém otthonában, így búcsúztunk a Bajnokok Ligájától.

Telekom Veszprém–OTP Bank - PICK Szeged 38–33 (17–16)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, a 8 közé jutásért, visszavágó. Veszprém, Veszprém Aréna, 5210 néző. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák).
Telekom Veszprém: Cupara – Gas. Marguc 7/4, Rémili 1, R. Lauge 9, Pesmalbek 2, Elderaa 4, Strlek 5. Csere: Corrales (kapus), Ligetvári 2, A. Nilsson 2, Sipos 1, Ilics Z. 3, Vajlupov 2, Elísson, Lukács P. Vezetőedző: Momir Ilics.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 6/1, Garciandía 10, Gaber, Bánhidi 3, Bodó 3, Martins 4. Csere: Alilovic (kapus), Frimmel 1, Rosta 1, Mackovsek, Szita 2, Bombac, Tönnesen 2, Blonz 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 5/4, ill. 1/1.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.

Egyetlen helyen változott az első meccshez képest a keretünk, Luka Stepancic helyett Alexander Blonz került be a csapatba, hazai oldalon ugyanaz a tizenöt játékos kapott szerepet, Mahé hiányzott a meccsről.

Mikler Roli védésével indult a meccs, majd az első támadásunkat Imanol Garciandía bombája zárta, 0-1.  Ezután fordítottak a hazaiak, de nem hagytuk magunkat lerázni. Sőt, sikerült  5-4-re, és 6-5-re is vezetnünk. Bánhidi Bence kapott kétperces kiállítást, amiből nem jöttünk ki jól, három találattal meglépett a Veszprém. Hihetetlen erőt kaptunk a #kékek tábortól, akik az első meccsen elszenvedett vereség után is megtöltötték a szegedi szektort. A 19. percben Bogdan Radivojevics ziccere után 13-12-re tornáztuk fel magunkat. Ott voltunk a hazaiak nyomában, a 25. percben 15-14 állt az eredményjelzőn. A félidőre maradt az egygólos hazai vezetés, 17-16 volt az eredmény.

Kent Robin Tönnesen tört be a védők között, és egyenlített, 17-17, így indult a második félidő. A 36. percben vezettünk, Bogdan Radivojevics beállóból volt eredményes, majd Tönnesen iszonyatos lökete után már 20-18 volt nekünk. Jött egy 4-0-s hazai roham, pillanatok alatt 22-20 lett az eredmény. Időt is kértünk. Volt egy kis tűz is a pályán, Bodó Richárd és Rasmus Lauge kapott 2-2 percet. A 43. percben újból emberhátrányba kerültünk, ennek köszönhetően 25-22 lett a hazaiaknak. Jöttek a hibák támadásban, ezt pedig könyörtelenül büntette a bakonyi alakulat, a 47. percben 29-23-nál időt kellett kérnünk. Ez sem használt, tovább nőtt a különbség, nekünk nem jöttek be a lövéseink, így nem tudtunk közelebb kerülni. Imanol Garciandía találatai tartották a lelket bennünk, az 55. percben már kilencedik gólját szerezte, ekkor 35-30 volt az állás. A végén is maradt az ötgólos különbség, 38-33 lett a végeredmény, ami azt jelentette, hogy a Telekom Veszprém kettős győzelemmel jutott tovább a legjobb nyolc közé.

Közzétéve: 2023.03.30.