Remek hajrával nyertünk az Orosháza ellen

Harmadik bajnoki meccsünket is magabiztosan nyertük a férfi kézilabda NB I-ben. 12-10-es félidő után 29-21-re nyertünk az Orosháza otthonában.

Orosháza-Pick Szeged 21-29 (10-12)
Férfi kézilabda NB I, 3. forduló. Orosháza, 800 néző. Vezeti: Herczeg, Südi.
Orosháza: Ivanisevics - Balda 3, Bali, Buday 4, Cifra 4, Benmiloud, Németh 2. Csere: Herjeczki (kapus), Morva 4, Mazics 4, Knezevics, Vezeteődző: Vladan Jordovics.
Pick Szeged: Mikler - Parrondo 1, Balogh 6, Mindegía 1, Zubai 2, Ilyés 5, Vadkerti. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Kekezovics 2, Ancsin 4, Vranjes 2, Larholm 6/6, Sulc, Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: ill 6/6.
Kiállítások: 16, ill. 20 perc.

Három meccs, három győzelem. Ez várható volt, hiszen eddig gyengébb csapatokkal játszott a Pick Szeged együttese az NB I-ben. Szerda késő este az Orosháza vendége volt a kétszeres magyar bajnok. Sokáig jól tartotta magát az egykori szegedit, Buday Dánielt is a soraiban tudó Békés megyei együttes.

Volt olyan időszak, amikor feljött két gólra. Végül ilyen közelségbe tudott csak kerülni, mert Mikler és Tatai is fontos pillanatokban védett. Balogh és Ancsin kulcsidőszakban szerzett gólt, Larholm biztos kézzel értékesítette a heteseket, Ilyés önbizalom-növelő gólokat szerzett. A hajrában már robogott a Pick Szeged. Erre mondják, nem 52 percig tart a meccs, hanem 60 percig.

Persze nem sziporkázott Juan Carlos Pastor csapata, de behúzta a harmadik meccset is. Végül magabiztosan. A Pick Szeged legközelebb szombaton 18 órakor az NB I negyedik fordulójában hazai pályán a Vác csapatát fogadja.

További eredmények: Mezőkövesd–MKB MVM-Veszprém 23–36, SZESE Győr–PLER 25–22, Vác–Csurgó 20–25, Cegléd–Tatabánya 18–23, B. Braun Gyöngyös–Balatonfüred 22–22.