Megküzdöttünk a Fradi ellen a győzelemért

Fordulatos meccsen 37-33-ra nyertünk a K&H férfi kézilabda ligában a Ferencvárosi TC otthonában.

Ferencvárosi TC-OTP Bank - PICK Szeged 33-37 (19-17)
K&H férfi kézilabda liga. 18. forduló, Budapest, Elek Gyula Aréna, 600 néző. Vezette: Horváth, Marton.
FTC: Vezetőedző: Győri – Bujdosó, Ónodi Jánoskúti 4, Debreczeni 3, Nagy B. 10/4,  Bognár 2, Kovacsics 3. Csere. Borbély (kapus),  Lékai 2, Mikita, Pordán 3, Prainer 2, Balogh, Imre 1, Csörgő 3.  Vezetődző: Pásztor István.
OTP Bank - PICK Szeged: Alilovic – Radivojevics 2, Stepancic 1, Bombac 5, Rosta 7, Bodó 7, Frimmel 4/1. Csere: Krivokapic (kapus), Mackovsek 1, Blonz 2/2, Garciandía 5, Szita, Tönnesen 1, Sostaric 2.   Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc
Hétméteres: 4/4, ill. 5/3

A csütörtöki Magyar Kupa-mérkőzéshez képes egyetlen helyen változott a keretünk, Mikler Roland pihenőt kapott, helyette a fiatal Luka Krivokapics került be a csapatba. Szépen megtelt a szegedi szektor, 119 szegedi szurkoló köszöntötte a #kékeket.

A hazaiak szereztek vezetést, amelyre jött válaszul egy Bodó-bomba, 1-1. Nem tudott elszakadni egymástól a két csapat, a 8. percben 4-4 volt az eredmény. A Fradi meglépett 7-5-re, de Bodó, majd Radivojevics találataival gyorsan egyenlítettünk, 7-7. A 17. percben Rosta Miklós harmadik gólja után is egyenlő volt az állás, 10-10. A Fradi vezetett, mi mindig egyenlítettünk, ez volt a meccs forgatókönyve. Öt perccel a félidő vége előtt a Fradi 15-13-ra lépett el. Végül marad a kétgólos hazai vezetés, a félidőben 19-17 állt az eredményjelzőn.

Küzdött a Fradi, így izgalomból nem volt hiány, a 40. percben Imanol Garciandía gólja után egyenlítettünk, 24-24, majd egy perc múlva Borut Mackovsek gólja után már vezettünk, 25-24. Jött is a taps a szegedi szektorból, ahonnan hihetetlen buzdítást kaptunk. A 46. percben Seppo, azaz Sebastian Frimmel köszönt be a szélről, először vezettünk két góllal, 28-26.  Seppo maradt a főszereplő, előbb értékesített egy ziccert, majd vetődve szerzett labdát, azután Alexander Blonz értékesített egy büntetőt, máris 30-26 lett nekünk. Zúgott is a „PICK Szeged!” kiáltás. Jó volt hallani. Jött egy Bombac-kínai, 33-28 lett nekünk. A hajrában jöttek a Bodó-cselek, utána pedig a bombák, így tartottuk a magabiztos vezetést,

Csapatunk legközelebb március 22-én (szerda) 18.45-kor a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában a Telekom Veszprém együttesét fogadja a PICK Arénában.

Közzétéve: 2023.03.18.