Nem volt esélyünk tartalékosan

A Bajnokok Ligája-címvédő Barcelona magabiztosan nyert 35-25-re tartalékos csapatunk ellen.

Barca (spanyol)–OTP Bank - PICK Szeged 35–25 (20–10)
Bajnokok Ligája, B csoport, 13. forduló. Barcelona, Palau Blaugrana, 3000 néző. Vezette: Horacek, Novotny (csehek).
Barca: G. Pérez de Vargas – B. Janc 5, D. Mem 5, Cindric 1, Fabregas 5, N’guessan 2, Wanne 1. Csere: Carlsbogard 3, Makuc 3, Richardson 2/1, Frade, Valera 2, Soler 4, T. Petrus, A. Gómez 2. Vezetőedző: Carlos Ortega.
OTP Bank - PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 2, Stepancic, Garciandía 3, Mackovsek 2, Frimmel 2/1, Bombac. Csere: Rosta 5, Tönnesen, Szita 2, Martins 2, Sostaric 3, Blonz 4. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 1/1, ill. 1/1.
Kiállítás: 2, ill. 0 perc.

„PICK Szeged! PICK Szeged!” – buzdításra futott ki csapatunk szerda este a Barcelona elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-találkozóra. Kellett is buzdítás, hiszen a meccs előtt amúgy sem volt túl jó helyzetben, hiszen Bánhidi Bence, Bodó Richárd és Matej Gaber sérülés miatt el sem utazott csapattal, délutánra pedig Mirko Alilovic is belázasodott, így ő a szállodai szobába maradt. Tizenhárman maradtunk, így kezdtünk a 245. BL-meccsünkön.

Első félidő

Mikler Roli védésével indult a meccs, mégis a hazaiak szereztek vezetést, amire a 3. percben Borut Mackovsek egy bombával válaszolt, 1-1. A #kékek tábora parádés hangulatot teremtett, így az 5. percben 4-3-as katalán vezetést mutatott a jó öreg Palau Blaugrana eredményjelzője. Jött két hazai találat, így 6-3 lett pillanatok alatt az eredmény. Hiába kerültünk emberelőnybe, eladtunk egy labdát, így tovább nőtt a különbség, a 11. percben 9-4-nél időt kellett kérnünk. Nem sokat használt, mert támadásban rengeteget hibáztunk, míg a hazaiak nem. A 20. percben már 13-6 volt az állás. A 25. percben Sebastian Frimmel is betalált, ez volt a 100. BL-gólja kék mezben. A hajrában is kimaradt több ziccerünk, így harminc perc után 20-10 volt az eredmény.

Második félidő

Egy gól itt, egy gól ott. Ez történt a második félidő első tíz percében, így tartotta magabiztos előnyét a Barca. Jött egy 3-0-s hazai roham, a 43. percben 28-15-nél időt is kellett kérnünk. Mi is véghez vittünk egy 3-0-s sorozatot, amiért járt is a taps a szegedi hívektől. A hajrában sikerült kicsit közelebb kapaszkodnunk, Mikler Roli több bravúrt is bemutatott, így a végén maradt a tíz „közte”, 35-25.

Csapatunk legközelebb szombaton 16.45-kor (élő: M4 Sport+) a Balatonfüred otthonában lép pályára.

Közzétéve: 2023.02.22.