Győzelem az év utolsó BL-meccsén Elverumban

Izgalmas mérkőzésen fontos, 34-32-es győzelmet arattunk a Bajnokok Ligája 10. fordulójában, a norvég Elverum Handball otthonában.

Elverum (norvég) – OTP Bank - PICK Szeged 32-34 (14-19)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, B csoport, 10. forduló. Elverum, Terningen Arena, 2500 néző. Vezette: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák).
Elverum: Imsgard – T. Lien 1, Vidovic, Blomgren 3, Fingren, Langaas 2, Heldal 3/2. Csere: Mizera (kapus), Berg 1, Gröndahl 5/1, Awad 4, Borzas 4, P. Anderson 7, Thorkelsson 2, Hedberg. Vezetőedző: Börge Lund.
OTP Bank - PICK Szeged: Alilovic – Sostaric 6, Tönnesen 4, Bombac 4, Bánhidi 4, Bodó 5, Frimmel 6/5. Csere: Gaber, Rosta, Mackovsek, Martins 4, Szita, Garciandía 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor. Hétméteres: 4/3, ill. 6/5
Kiállítás: 6, ill. 2 perc.

Az év utolsó Bajnokok Ligája-találkozóját játszottuk Norvégiában, az Elverum Handball otthonában. Pontban délben még volt egy utolsó taktikai értekezlet, néhányan sétáltak egyet a nagy hidegben – szerdán -22 Celsius-fok is volt –, majd pontban 16.45-kor elindultunk a meccshelyszínre.

Tizenöt játékos alkotta a keretünket, Alexander Blonz nem tartott velünk, mert a norvég szélsőnk megbetegedett, így kihagyta a meccset. Szerencsére a többiek rendben voltak, így mindenki nagy izgalommal várta 2022 utolsó BL-fellépését.

Két elrontott támadással kezdtük a meccset, a norvégok viszont eredményesek voltak, így 2-0-val indítottak. Kent Robin Tönnesen, majd Mario Sostaric szerzett gólt, az 5. percben egyenlítettünk, 2-2. A 10. percben Mirko Alilovic védése után előbb Dean Bombac, majd SuperMario talált a kapuba, 7-5-re sikerült meglépnünk. Jött egy Bodó-bomba, majd egy okos Tönnesen-találat, a 14. percben 5-9 állt az eredményjelzőn. Tartottuk a magabiztos vezetést, a 21. percben 13-8 volt a javunkra. Mirko tartást adott hátul, jöttek tőle a védések, elöl pedig rendre a kapuba találtunk. A 25. percben 14-12-re jött fel az Elverum, időt is kértünk. Megráztuk magunkat, jó hatással volt ránk az időkérés, Bodó talpról eleresztett lövése után először vezettünk öttel, 18-13. Végül maradt a félidőben öt a különbség, 19-14-re vezettünk.

Hatalmas lendülettel kezdte a második játékrészt a norvég bajnok, azonban sültek a Bodó-bombák, így tartottuk a magabiztos vezetést, 19-24. Jött egy 3-0-s hazai sorozat, a 41. percben 24-22-re kapaszkodott fel az Elverum. Jött is az időkérésünk. Izgalmassá vált a meccs, a hazai közönség is belelendült. A 44. percben Sebastian Frimmel hetese után 26-23 volt a javunkra. Tíz perccel a vége előtt is tartottuk a háromgólos vezetést, Mario Sostaric zseniális gólt varázsolt a pipába: 26-29. Nem adták fel a hazaiak, így nagyon koncentráltan kellett játszanunk. Nem volt hátra már hat perc sem, amikor Bánhidi Bence góljainak köszönhetően 31-27-re léptünk el. A hazai időkérés után mi lőttünk gólt – Sostaric az üres kapuba köszönt be –, így tovább nőtt a különbség, 27-32. A hajrában sem adta fel a hazai csapat, de ez csak arra volt elég, hogy faragott a hátrányból, megakadályozni nem tudta, hogy 34-32-re nyerjünk az év utolsó BL-meccsén.

Közzétéve: 2022.12.14.