Vereséget szenvedtünk Kielcében

A Bajnokok Ligája hatodik fordulójában a Kielce otthonában létünk pályára és 37-30-as vereséget szenvedtünk.

Lomza Industria Kielce (lengyel)–PICK Szeged 37–30 (22–14)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló. Kielce, Hala Legionów, 3900 néző. Vezette: Hansen, Madsen (dánok).
Lomza Industria Kielce: Wolff – Moryto 7/1, D. Dujshebaev 3, Karaljok 4, T. Gebala, Olejniczak 2, Sicko 7. Csere: Kornecki (kapus), Wiarderny 2/1, A. Dujshebaev 4, Ig. Karacic 1, Rémili 4, Tournat 2, Migallon, Thrastarson 1. Vezetőedző: Talant Dujshebaev.
PICK Szeged: Alilovic – Sostaric 1, Tönnesen 2, Bombac 1, Rosta 3, Mackovsek 1, Szita 1. Csere: Radivojevics 5/2, Gaber 3, Blonz 3/2, Martins 5, Bodó, Garciandía 5. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/1, ill. 6/4.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.

A 11. PICK Szeged-Kielce párharcra került sor a Bajnokok Ligája hatodik fordulójában. Nálunk a helyzet nem javult, sérülés miatt továbbra sem játszhatott Mikler Roland, Bánhidi Bence, Sebastian Frimmel és Luka Stepancic. A fiatalok közül most Luka Krivokapic csatlakozott a kerethez, így 14 játékosunk neve került be a jegyzőkönyvbe. Marko Krivokapics másodedző betegség miatt nem tartott a csapattal, így kapusedzőnk, Nenad Damjenovics helyettesítette őt. Közel 50 szegedi szurkoló foglalta helyet a Hala Legionów lelátóján, és hatalmas buzdítással indítottak minket útra a meccsre.

Nem kezdtünk jól. Kimaradtak a helyzeteink, ezt pedig a lengyelek könyörtelenül büntették. A nyolcadik percben 6-2-es hazai vezetésnél időt is kértünk. A tavalyi BL-ezüstérmes nem vett vissza a tempóból,  kihasználtak minden helyzetüket, így a távolság tovább nőtt a két csapat között: 13-5. Összekaptuk magunkat, sikerült közelebb kapaszkodnunk, a 26. percben 18-13-at mutatott az eredményjelző. A hajrában ismét jöttek kielcei gólok, így 22-14-re vezetett a hazai csapat.

A második harminc percben rutinosan tartotta előnyét a lengyel bajnok, hiába szereztünk gólt, erre mindig válaszoltak. Az 50. percben sikerült közelebb jönnünk, Mirko Alilovic több remek védést is bemutatott, így 31-26 lett az eredmény. A végén még jöttek a hazai gólok, így 37-30 lett a vége.

Folytatás vasárnap 16 órakor hazai pályán, a PICK Arénában a MOL Tatabányát fogadjuk.

Közzétéve: 2022.11.03.