Vereséget szenvedtünk Nantes-ban

Hiába vezettünk az első félidő elején, a hazaiak fordítottak, így a HBC Nantes 17-15-ös félidő után 35-30-ra nyert ellenünk a Bajnokok Ligája második fordulójában.

HBC Nantes (francia)–PICK Szeged 35–30 (17–15)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, B csoport, 2. forduló. Nantes, H Aréna, 5900 néző. Vezette: Gubica, Miloseivc (horvátok).
HBC Nantes: Pesic – Odriozola 3, Maqueda 2, A. Minne 3, Toto 2, Briet 3, V. Rivera 10/5. Csere: Hofmann (kapus), A. Cavalcanti 2, Persson 4, Marchan 3, Ovnicek, Portela, Damatrin-Bertrand 3. Vezetőedző: Gregory Cojean.
PICK Szeged: Mikler – Sostaric 3, Gaber, Frimmel 1, Bánhidi 3, Bodó 5, Bombac. Csere: Alilovic (kapus), Tönnesen 6, Radivojevics 9/9, Rosta, Szita, Blonz, Martins 2, Garciandía 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 5/5, ill. 9/9.
Kiállítás: 10, ill. 4 perc.

Délelőtt séta, majd az utolsó taktikai értekezlet szerepelt a csapat programjában. Szikrázó napsütés volt Nantes-ban, remek időben keltünk útra a H Arénába. Szerencsére nem kellett sokat utaznunk, a szállodától 10 percre volt a létesítmény. A 234. Bajnokok Ligája-találkozónkat vívtuk, Rosta Miklós 100., Sebastian Frimmel 50. alkalommal húzta magára a kék mezt, így ők a tavalyi francia ezüstérmes ellen jubiláltak.

Rivera szerzett hetesből vezetést, amelyre Kent Robin Tönnesen gyorsan válaszolt. A 4. percben Bodó Ricsi bombája Pesic kezét is bevitte, máris 3-2-re mi vezettünk. Kétszer is labdát szereztünk, és mindkettőből gólt értünk el, így a 7. percben 5-3 volt a javunkra. Nem volt szerencsénk, kétszer is telibe kaptuk a kapufát, így a 12. percben 6-6 volt az eredmény. Bravúr ott, bravúr nálunk is, a két kapus, Pesic és Mikler Roli is nagyokat védett. Bodó Ricsi küldte el a védőket egy remek csellel, majd a kapuba pattintott, 6-7. Mikler újból védett, Mario Sostaric pedig a szélről volt eredményes, 8-6 lett nekünk. Tapadtak a hazaiak, egy időkérés után át is vették a vezetést: 11-10. A 24. percben időt kértünk, de ez sem rázott fel bennünket, a 28. percben 16-13 volt a galloknak. És ekkor jött Bodó Ricsi, zsinórban kétszer is beköszönt, de harminc perc után így is a Nantes vezetett: 17-15.

Nem kezdtük jól a második félidőt, 21-17-re léptek a franciák. Elővettük a hét a hat elleni játékot, azonban hiába lőttünk gólt minden támadásból, a hazaiak mindig válaszoltak. A 41. percben időt is kértünk, ekkor 25-20 volt a Nantes-nak. Jött Mirko Alilovic-védés, majd egy remek blokk, visszajöttünk, 27-24-re. Mirko remekelt, mi pedig mentünk előre, de tartotta előnyét a Nantes: 31-28. A hajrában is sokat hibáztunk támadásban, így nem volt esélyünk közelebb kerülni, a Nantes 35-30-ra legyőzött bennünket.

Legközelebb szombaton 18 órakor a K&H férfi kézilabda ligában a Dabas otthonában lépünk pályára.

Közzétéve: 2022.09.22.