Fölényes győzelem a Csurgó otthonában

17-11-es félidő után magabiztosan, 33-20-ra nyertünk a Csurgói KK otthonában.

Csurgói KK-PICK Szeged 20–33 (11–17)
K&H férfi kézilabda liga, 16. forduló, Csurgó, Sótonyi László sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Fekete, Tóth.
Csurgói KK: Füstös – Tóth Á. 5/4, Herceg 1, Gábor, Rotim 2,  Ács, Bazsó 1. Csere: Konyicsák (kapus), Borsos 5, Kozina 1, Szeitl L. 2, Gebhardt 1, Kovacevic 2, Krecic, Vasvári. Vezetőedző: Baranyai Norbert.
PICK Szeged: Mikler – Sostaric 2, Tönnesen 1, Mackovsek, Henigman, Martins, Blonz 6. Csere: Alilovic (kapus), Rosta 4, Radivojevics 12/5, Bodó 3, Garcíandia 3, Bombac 2, Radvánszki. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 2, ill. 10 perc
Hétméteres: 5/4, ill. 5/5

Négy hiányzónk volt a Csurgói KK elleni bajnokin. Bánhidi Bence, Matej Gaber, Sebastian Frimmel és Luka Stepancic sérülés miatt nem tudott pályára lépni, így 14 fő alkotta a keretünket. A PICK Akadémia játékosa, Radvánszki Zsolt került ismét be a csapatba.

Hazai oldalon is voltak hiányzók, egykori kapusunk, Tatai Péter sem játszott.
Megható élménnyel indult a napunk, a nagyatádi szállásunkon a helyi utánpótlás leány kézilabdacsapat látogatott meg bennünket. A kicsik összeálltak velünk egy közös fotóra, majd rengeteg aláírást gyűjtöttek be a fiúktól.

Bogdan Radivojevics hetesével indult a meccs. Az 5. percig 1-0 volt a javunkra, Mikler Roli ziccert is védett, de támadásban mi sem remekeltünk. Mario Sostaric góljainak köszönhetően a 9. percben 4-2-re vezettünk. Amilyen gólszegényen indult a meccs, úgy felpörögtek az események, a 12. percben 6-6 lett az eredmény. Nálunk volt mindig az előny, de a hazaiak rendre egyenlíteni tudtak, így szoros volt az eredmény. A 21. percben 9-10 állt az eredményjelzőn. Két perc múlva már hárommal vezettünk, Rosta Miklós és Alexander Blonz volt eredményes, 9-12. Norvég szélsőnk rendesen elkapta a fonalat, ötödik gólja után már 15-10 volt nekünk. Végül hat góllal vezettünk a félidőben: 17-11.

Bogdan Radivojevics két egymás után értékesített hetesével indult a második harminc perc, így tovább növeltük a vezetést: 11-19. Ezután lőttünk egy parádés kínaiból szerzett gólt, amit a közel 15 fős szegedi tábor nagy tapssal jutalmazott. A 38. percben már tízzel vezettünk, Bogi szórta a gólokat, így 12-22-nél időt is kért a CSKK. Kiváló volt a védekezésünk, Roli 10 perc alatt egyetlen gólt kapott. Tartottuk a magabiztos vezetést, a 45. percben Radivojevics már a 10. találatát jegyezte. Az 51. percben Mirko Alilovic hetest védett, ekkor kicsit közelebb kapaszkodott a Csurgó, de így is 27-18 volt nekünk, nem kellett izgulni. A hajrában jött Radvánszki Zsolt, a vége fölényes, magabiztos 33-20-as győzelem.

Folytatás pénteken 17.30-kor a Balatonfüred otthonában.

Közzétéve: 2022.05.03.