Folytatni a norvég sormintát a BL-ben

Csütörtökön 18.45-kor a Bajnokok Ligája A csoportjában, a negyedik fordulóban a norvég Elverum Handball csapatát fogadjuk. A meccset a Sport1 élőben közvetíti.

Közel két hét szünet után újból a nemzetközi porondon, a Bajnokok Ligájában vár ránk komoly feladat. Csütörtökön 18.45-kor az A csoport negyedik fordulójában a norvég Elverum Handballt fogadjuk. Eddig remek a mérlegünk ellenük, és ezt a sormintát szeretnénk most is folytatni. Összeszedtünk néhány érdekességet.

Tudtad?

Ez lesz a 220. Bajnokok Ligája fellépésünk.

Eddig 105 győzelem, 18 döntetlen és 96 vereség a mérlegünk.

6028 gólt dobtunk.

5973-at kaptunk.

Az idei szezonban veretlenek vagyunk.

Legyőztük a Breszt (28-25) és a Zagreb (30-21) csapatát, a Montpellier otthonában döntetlent (29-29) játszottunk.

Jelenleg 5 ponttal vezetjük a csoportot.

Eddig négyszer játszottunk a BL-ben az Elverum Handball ellen.

Mérlegünk: 4 meccs, 4 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség, 104 lőtt és 77 kapott gól

Legutóbbi eredményünk ellenük 2020-2021, csoportmeccs: 36-27 (itthon).

A nyáron két edzőmeccset is játszottunk Szegeden ellenük.

Mindkétszer nyertünk: 29-24 és 29-27 volt az eredmény.

Az Elverum eddig két pontot szerzett az idei szezonban.

Döntetlent játszott Zágrábban (27-27) és hazai pályán a Vardar ellen (27-27). Kielben 41-36-ra szenvedtek vereséget.

A norvég bajnokságban hat meccsen hat győzelmet arattak, vezetik a tabellát.

Az elmúlt hétvégén a Norvég Kupában léptek pályára, és gólzáporos meccsen 50-30-ra diadalmaskodtak a Rudar ellen.

Csapatunk balszélsője, Alexander Blonz az Elverum együttesétől igazolt hozzánk.

A norvégok keretében található a magyar jobbátlövő, Máthé Dominik.

Továbbra is Jonas Källman a házi BL-gólvágónk, de Dean Bombac és Bánhidi Bence is szépen lépked csak előre!

Így áll az élmezőny a házi BL-góllistán: Jonas Källman 325, 2. Balogh Zsolt 324, 3. Dean Bombac 291, 4.  Bánhidi Bence 280, 5. Frantisek Sulc 205, 6. Bodó Richárd 202, 7. Krivokapics Milorad 200, 8. Mario Sostaric 184 , 9. Ilyés Ferenc 161, 10. Bajusz Sándor 155.

Meccsnapon 15 órakor nyit a jegypénztár.

A héten még egy feladat vár ránk, szombaton 18 órakor a Komló csapatát fogadjuk.

Pénteken nem lesz nyitva az újszegedi sportcsarnok pénztára, mert Demjén Ferenc koncertet tartanak a létesítményben, szombaton pedig 14 órától kezdődik a helyszíni árusítás. A jegymester.hu oldalon viszont vásárolható belépő.

Az Elverum elleni meccsünket a Sport1 élőben közvetíti.

Csütörtök délutántól csapatunk Instagram-oldalán friss videókkal jelentkezünk majd.

Közzétéve: 2021.10.12.