Remek első félidő után vereség Bresztben

Hiába vezettünk 12-11-re Bresztben az első félidő után, végül 26-24-re nyert a fehérorosz bajnok, így harmadik vereségünket szenvedtük el a Bajnokok Ligájában.

Meskov Breszt–MOL-PICK SZEGED 26–24 (11–12)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 5. forduló. Breszt, Sportshall Victoria, 1000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics.
Meskov Breszt: Pesic – Vajlupov 2/1, Panic 1, St. Skube 5, Sumak 3, Santalov 1, S. Razgor. Csere: Usik (kapus), Vranjes 2, Malus 7, Szelvaszjuk 1, Paczkowski 2, Jurinok 2. Vezetőedző: Raúl Alonso.
MOL-PICK SZEGED: Mikler – Sostaric 9/5, Canellas 4, Mackovsek, Rosta 2, Bodó 4, M. Stranovsky. Csere: Alilovic (kapus), Kecskés, Bombac 3, Tóth J., Källman 2, Zsitnyikov. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 1/1, ill. 5/5.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

Kezdjük a jó hírrel: három játékosunk, Bodó Richárd, Dean Bombac és Borut Mackovsek visszatért, így jóval erősebb és bővebb kerettel vehettük fel a versenyt a fehérorosz Breszt otthonában. Azért kisebb bonyodalommal indult a nap, hiszen kiderült, hogy a Meskov soraiban többen is megfertőződtek koronavírussal. A meccsnapon újabb teszt várt a Bresztre, ezek negatívak lettek, így elkezdődhetett az idei harmadik BL-meccsünk.

Mikler Roli védésével indult a meccs, de Bodó Richárd lövését is védte Pesic. Mikler megint védett, Rosta Miki szerezte a meccs első gólját. A 7. percben 2-2 volt az eredmény. Bodó Ricsi és Dean Bombac is góllal jelezte, hogy visszatért, 4-4. A 12. percben Bombac második találata után ismét vezettünk, 5-4 volt nekünk. Bodó és Mario Sostaric találatai után sikerült két góllal elhúznunk, 7-5 ide. A 20. percben egyenlítettek a hazaiak, 8-8, majd két perc múlva már átvették a vezetést, 9-8. Mario Sostaric hetesből gyorsan egyenlített, majd a 27. percben ismét ő volt büntetőből eredményes, így ismét vezettünk, 11-10. Mikler Roli bravúrosan védett, Mario pedig a harmadik hetesünket is belőtte, így a félidőben 12-11-re vezettünk.

A 34. percben fordított a Breszt, 14-13. Nem indult jól a második félidő. Kettős emberhátrányba kerültünk, és ez nem jött jól, 16-13-ra húzott el a hazai csapat. Bodó Ricsi törte meg a gólcsendünket. Egyre többet hibáztunk támadásban, ezt pedig a Meskov gólokkal büntette: 19-15. Szétestünk, így innentől kezdve nem volt esélyünk. A hibák megmaradtak, pozitívum volt, hogy Mario Sostaric a heteseket értékesítette, így a hajrában kicsit sikerült közelebb kerülnünk: 26-22. Sőt, Canellas és Sostaric is újabb gólt szerzett, így az utolsó percben 26-24-re jöttünk fel, amely végül a végeredmény is maradt.

Ez a harmadik vereségünk volt a BL-ben. Folytatás jövő csütörtökön itthon, 18.45-kor a Flensburg gárdáját fogadjuk. Jegyinformációkkal pénteken jelentkezünk.

Tudósítás: Süli Róbert
Fotó: Sólya Eliza

Közzétéve: 2020.10.22.