Kilencgólos siker

A K&H liga 18. fordulójában 35-26-ra győztünk Vácott.

Váci KSE-MOL-PICK Szeged 26-35 (11-18)
K&H férfi kézilabda liga, 18. forduló, Vác, 400 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
Vác: Rózsavölgyi - Kecskeméti 2, Török, Davidovics 1, Koller 1, Sakic 5, Holpert 3/2. Csere: Ulicsinyi (kapus), Törteli 3, Baláz 4,  Tyiskov 1, Grbavac 4, Ménfői 1, Tárkányi 1, Bognár.  Vezetőedző: Skaliczki László.
MOL-PICK Szeged: Sierra - Sostaric 5, Zubai, Thiagus Petrus 1, Bánhidi 2, Sigurmannsson 8/3, Skube 2. Csere: Nagy (kapus), Srsen 4, Bodó 6, Zsitnyikov 2, Blazevic, Pedro 3, Hegedüs 1, Fekete, Sunajko 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 2, ill. 0 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 3/3.

A Rhein-Neckar Löwen elleni találkozóhoz hasonló kerettel vágtunk neki a Vác elleni mérkőzésnek, így Segóra, Baloghra, Gaberra és Gorbokra továbbra sem számíthatott Juan Carlos Pastor vezetőedző sérülés után rehabilitáció miatt. A Pest megyeiekhez 17 játékossal utaztunk el, Jonas Källman pihenőt kapott, helyére Stefan Sunajko került be.

Sierra-parádéval és Sostaric-gólokkal indult a találkozó. Spanyol kapusunk hihetetlen formában védte végig az első félidőt, míg szlovén jobbszélsőnk rövid idő alatt négyszer is betalált, így a 9. percben már 1–7 állt az eredményjelzőn Bánhidi gólja után. Ezután egészen 7–9-ig zárkóztak a hazaiak, de két 3–0-s futással megszilárdítottuk előnyünket, 18–11-re vezettünk a szünetben.

Jöttek a szegedi bombagólok a második játékrészben is. Bodó és Sigurmannsson szállította ezeket többek között. Izlandi balszélsőnk ismét a mezőny legjobbja volt, nyolc találatig jutott, míg a magyar válogatott balátlövő hatszor volt eredményes. Ismét volt szép megmozdulás kínai figurából, csak ezúttal nem Sostaric – mint a Löwen ellen –, hanem Pedro volt a végrehajtó.

35–26-os sikert arattunk Vácott, legközelebb vasárnap 17 órától a BL 12. fordulójában Szkopjéban lépünk pályára.