Harmadszor játszunk a Nantes-tal

A szegedi férfi kézilabdacsapat huszadik mérkőzésére készül francia együttes ellen. Vasárnap 19.30-kor (tévé: Sport1, szöveges élő közvetítés a delmagyar.hu-n) a VELUX EHF Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában a HBC Nantes vendégeként lépünk pá

Az elmúlt években több francia gárda ellen sikeresen szerepeltünk. Történelmünk egyetlen nemzetközi kupagyőzelmét éppen a Montpellier ellen értük el. A berlini EHF-kupa fináléjában, 2014 májusában 29–28-ra győztünk!

A 2016-17-es idény BL-negyeddöntőjéből bár nem jutott tovább a MOL-Pick Szeged, a PSG elleni párharc kellemes emlékként él szurkolóinkban. A hazai mérkőzésen 30–27-re kikaptunk, de a később ezüstérmes sztárcsapat otthonában 30–30-as döntetlent értünk el.

Vasárnapi ellenfelünkkel eddig mindössze kétszer találkoztunk. A 2014-es EHF-kupa csoportkörében itthon 28–27-re nyertünk, míg idegenben 31–23-as vereséget szenvedtünk. Végül csoportgyőztesként jutottunk tovább, a szezon végén pedig kupagyőzelmet ünnepelhettünk.

Legnagyobb különbségű vereségünket Nantes-ban szenvedtük el, míg legnagyobb győzelmünk a Montpellier (29–22) és a Paris (26–19) ellen volt 2003-ban a BL-nyolcaddöntőben, illetve 1997-ben a City kupa nyolcaddöntőjében.

A francia csapatok elleni eddigi mérlegünk 9 győzelem, 2 döntetlen és 8 vereség. A gólkülönbségünk 502–512.