Megizzadtunk a Kanizsa-kupa döntőjéért

Jóval nagyobb csatában győztük le az RK Nexe Nasice csapatát a VII. OTP Bank Kanizsa-kupa elődöntőjében. A MOL-Pick Szeged 35-30-ra verte a horvát együttest, vasárnap 15 órakor a svéd IFK Kristianstad ellen vívjuk a döntőt.

MOL-Pick Szeged - RK Nexe - (17-13)
VII. OTP Bank Kanizsa-kupa, elődöntő. Magyarkanizsa, Szerbia. 500 néző.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Fekete B., Balogh 2/1, Skube 8/5, Bánhidi 1, Gorbok 3, Källman 4. Csere: Sego (kapus), T. Petrus 2, Sigurmannsson 1, Sostaric 1, Buntic 4, Bodó 1, Gaber 2, Zsitnyikov 4, Blazevic, Pedro. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Nexe: Pilipovic - Zrnic 5/2, I. Srsen 4, ,Lavric 1, Leban 2, Sipic 7, Jelinic 3, Buvinic 2. Csere: Barisic Jaman 4, Manci Micevic, Eter 1, Konail, Rotim, Greganic 1. Vezetőedző: Hrvoje Horvat.
Hétméteres: 8/6, ill. 2/2.

Kiállítás: 6, ill. 4 perc.

Thiagus Petrus a meccs előtt Urbán Esztert egy nagy csokor virággal köszöntötte, a vajdasági kislány a 13. születésnapját ünnepelte, és a MOL-Pick Szeged brazil játékosa a legnagyobb kedvence.

Balogh Zsolt hetesével szereztünk vezetést, Gorbok harcolta ki a büntetőt. Nem potyogtak a gólok, az 5. percben 2-0-ás szegedi vezetést mutatott az eredményjelző. Kimaradt két szegedi hetes, ennek ellenére tartottuk a 2 gólos vezetésünket, a 11. percben 4-2 volt ide. Skube bedobott két hetest, máris 6-3 volt a Picknek. A 20. percben Denis Buntic bombázott az üres kapuba, 10-7-re léptünk el. A hajrá a miénk volt, Zsitnyikov és Gaber találatai után 17-13 volt az eredmény.

Sego bravúrokkal indult a második félidő, majd Bánhidi szerzett gólt, 18-13. Sostaric pillanatai következtek, 21-14-nél időt is kért a Nexe. Buntic szépen megszórta magát, horvát játékosunk remekelt, tartottuk magabiztos előnyünket, 25-20. A 46. percben időt kért Pastor edző, 26-23-ra jött fel a Nexe, főként az eladott labdáknak köszönhetően. Sigurmannsson kapott 4 perce kiállítást, és ebből jól jöttünk ki, két gólt is szereztünk, 32-27. Skube nagyon élt, a hajrában fontos pillanatokban szerzett gólt, így a végén 35-30-ra nyertünk.

Vasárnap 15 órakor a VII. OTP Bank Kanizsa-kupa döntőjében a svéd IFK Kristianstad lesz az ellenfelünk.

Közzétéve: 2017.08.26.