Szombaton érkezik a Vardar

A Bajnokok Ligája B csoportjának és a SEHA-ligának a listavezetője, a RK Vardar Szkopje lesz a MOL-Pick Szeged ellenfele szombaton 17 óra 30 perctől (tévé: Sport1) az újszegedi sportcsarnokban. Ismerkedjünk meg a macedón csapat eredményeivel az idei szezo

Tíz fordulót követően a Vardar jobb gólkülönbségének köszönhetően pontegyenlőséggel (14-14) vezeti a B csoport tabelláját a címvédő Kielcével szemben. A nyáron Joan Canellasszal és Ivan Cupiccsal megerősített macedón bajnok három vereséget szenvedett el a csoportkör során eddig. Óriási meglepetésre az ötödik körben 28–27-re kikaptak Zágrábban, míg a következő mérkőzésükön parádésan játszva, 40–34-re felülmúlták a Kielcét hazai pályán.

Két vereséggel zárták az őszi idényt a Bajnokok Ligájában: először a Löwen győzött Szkopjéban 29–26-ra, majd a Kielce vágott vissza egy háromgólos sikerrel (27–24) Lengyelországban.

A 2017. év első BL-meccsén magabiztos játékkal, 25–20-ra győzték le a horvát RK PPD Zagrebet az előző héten. Legeredményesebb játékosuk Alex Dujshebaev volt hét góllal, de a két irányító, Luka Cindric és Igor Karacic is négyszer betalált.

Októberben végig szoros mérkőzést játszott Macedóniában a MOL-Pick Szeged, de a győzelemért járó két pontot nem sikerült elhoznia Szkopjéból. A félidőben 16–15-re vezettek Sterbikék. A 39. percig még többször Szeged vezetett, utoljára 19–18-ra, de a kétgólos előny hiányában rendszerint egyenlíteni tudtak a macedónok. Az ötvenedik minutum derekán háromra nőtt a hazai fór, amelyet már csak eggyel tudott csökkenteni a Pastor-csapat, de a végül három lett a különbség (30–27).

A SEHA-liga alapszakaszában egy mérkőzése van hátra a Vardarnak, tizenhét találkozón tizennégyszer győztek, kétszer döntetlent játszottak és egyszer vereséget szenvedtek. Egy ponttal hagyták el a pályát otthon a Meskov Breszt ellen (34–34), ahogy Veszprémben sem kaptak ki (28–28). Egyetlen vereségüket Zágrában szedték össze (28–26), így kijelenthetjük, hogy az idei szezon mumusa számukra a horvát ’’örökös” bajnok. A macedón bajnokságba majd a felsőházi rájátszásban csatlakoznak, akárcsak a városi rivális, szintén SEHA-résztvevő Metalurg.

A Bajnokok Ligája top 50 gólszerzője közé két Vardar-játékos tartozik jelenleg: Alex Dujshebaev 49, Timur Dibirov 42 góllal. A MOL-Pick Szeged házi góllövőlistáját Balogh Zsolt vezeti a nemzetközi kupaporondon negyvenöt találattal.