25-24-re nyertünk a Benfica ellen

14-13-as félidő után 25-24-re nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Benfica otthonában az EHF-kupa 3. fordulójában. A visszavágót november 30-án (szombat) 16.15-kor vívjuk majd az újszegedi sportcsarnokban.

Benfica (portugál)-Pick Szeged 24-25 (13-14)
Férfi kézilabda EHF-kupa, 3. forduló, 1. mérkőzés. Lisszabon 600 néző. Vezeti: Lopez, Ramírez (spanyolok).

Benfica: Alamo - Carneiro 3, Costa 3, Carmo, Areia, Pedroso 8, Dario Andrade 4Csere: Ferreira (kapus), Csernov 2, Semedo 2, Pereira 2, Carvalho. Vezetőedző: Luis Gomes.

Pick Szeged: Mikler - Parrondo 3, Ancsin 2, Mindegía 4, Zubai 2, Ilyés, Kekezovics 1.Csere: Tatai (kapus), Larholm 1/1, Blazevic 1, Sulc 4, Vadkerti, Balogh 7, Vranjes, Gidai.   Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.
Hétméteres: 1/0, ill. 2/1.

Juan Carlos Pastor: - A második félidőben 20 percig nagyon jól játszottunk, elégedett voltam a mutatott produkcióval, azonban az utolsó tíz percben majdnem mindent elrontottunk. A lényeg, hogy idegenben is tudtunk nyerni.

Jól kezdtünk, Larholm és Ancsin góljaival 2-0 volt a Picknek. Ezután fordított a Benfica, és ez a hullámzás jellemző volt az első félidőre. Egyszer a portugálok, egyszer pedig a Pick vezetett. A hajrában magunkhoz ragadtuk az irányítást, sikerült két góllal is meglépnünk. Végül 30 perc után 14-13-ra vezettünk. A csapat hetedik gólját Ancsin Gábor szerezte, ez volt az EHF-kupában a Pick Szeged 500. találata.

A második játékrészben is tartottuk a megszerzett előnyt, ennek a négy szegedi drukker örült is a lelátón. A 41. percben sikerült először három találattal meglépni. Ez lendületet adott, az 50. percben már - Balogh Zsolt szórta a gólokat, Tatai Peti jól védett - 25-18 volt a Picknek.

Az utolsó 10 percben rengeteget hibáztunk, fokozatosan jött fel a Benfica, az utolsó percben az egyenlítésért támadott a lisszaboni alakulat. Szerencsére sikerült kivédekeznünk ezt a támadást, így 25-24-re megnyertük a meccset.

A visszavágót november 30-án (szombat) 16.15-kor rendezik az újszegedi sportcsarnokban. Elővételben csütörtökön és pénteken lehet majd jegyet vásárolni. Az ára 3000 forint lesz.

Közzétéve: 2013.11.24.