Sima győzelem Csurgói KK ellen!

19-13-as félidő után 37-26-ra nyert a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csurgói KK ellen. Jövő héten következik a Veszprém elleni idegenbeli meccs. Kezdődik a csata az aranyéremért.

MOL-Pick Szeged-Csurgói KK 37-26 (19-13)
K&H férfi kézilabda liga, rájátszás az 1-6. helyért, 8. forduló, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezeti: Hargitai, Markó.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski 1 - Csuruvija 2, Ilyés 1, Thiagus Petrus 3, Zubai 1, Källman 4, Mindegía 3. Csere: Balogh 1, Bombac 8/7, Robledo 6, Vranjes 3, Ancsin 2, Fekete 1, Hegedüs 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgói KK: Székely - Gebhardt 1, Cavor 5, Mota 6/2, Pordán 1, Mikita 1, Nagy 3. Csere: Bartucz 1 (kapus), Hadzimerovic, Gazdag 3/2, Dimitrevszki, Faluvégi 2, Döme 2, Hornyák 1Vezetőedző: Sótonyi László.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.
Hétméteres: 7/7, ill. 4/4.

Könnyedén szerezte meg a győzelmet a MOL-Pick Szeged, az első 15 percben még jól tartotta magát a Csurgó, után azonban csak a különbség volt kérdéses. Minden szegedi pályára lép játékos gólt szerzett, Piotr Wyszomirski már a 3. találatát jegyezte az idényben.

Jövő szombaton következik a Veszprém elleni idegenbeli meccs, majd rá egy hétre a szegedi. Idén nincs bajnoki döntő, pontazonosságnál az egymás elleni eredmény számít majd.

Közzétéve: 2016.05.07.