Következik a debreceni MK-döntő

A hétvégén Debrecenben, a Főnix sportcsarnokban rendezik meg a Bomba Magyar Kupa négyes döntőjét. A MOL-Pick Szeged szombaton 12 órakor a Mezőkövesd ellen csap össze az elődöntőben, a másik ágon a címvédő Veszprém a Balatonfüred ellen csatázik. Vasárnap r

1951-ben rendezték meg először a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjét (akkor MNK), az első sikert a fővárosi Dózsa érte el. 1969-ben avatták az első vidéki győztest, ekkor a Tatabánya ért fel a csúcsra.

Klubunk, 1977-ben lett először MNK-győztes, ekkor a Szegedi Volán szerezte meg a díszes serleget. Érdekesség, hogy ekkor még négycsapatos körmérkőzéses rendszerben zajlott a finálé.

A Szeged jobb gólkülönbségének köszönhette az elsőséget: a Volán 7 pontot gyűjtött (144–127) a Debreceni Dózsa (150–134) és a Fradi (143–127) is szintén hetet, míg a negyedik Dunakeszi 3-at.

Itt a mindent eldöntő utolsó meccs jegyzőkönyve:

Szegedi Volán–Dunakeszi Vasutas SE 34–16 (20–11)
Volán: Farkas J. – Lele, Noel 6, Buday F. 10, Giricz 2, Tamás 8, Hubai 8. Csere: Baráth, Dobó. Edző: Kővári Árpád.
Dunakeszi: Gergye – Rixer 3, Varga, Fábián 4, Czipó 2, Kovács K. 5, Merkl. Csere: Tejnora 2, Szabó, Valentin. Edző: Gendur Pál.

Csapatunk eddig hatszor nyert, legutoljára 2008-ban Szegeden sikerült diadalmaskodnunk. Érdekesség, hogy Debrecenben még sohasem rendeztek négyes döntőt. Budapesten, Százhalombattán, Szolnokon, Balatonfüreden és Pécsen volt eddig finálé, így a cívis városban először csatáznak a legjobbak.

Csapatunk már pénteken útra kel, szombaton 12 órakor játszik a Mezőkövesd ellen az elődöntőben. 14 órakor a Veszprém a Balatonfüreddel csap össze a döntőbe jutásért. Vasárnap 14 órakor a 3. helyért mérkőznek az előző napi vesztesek, majd 16 órakor következik a Bomba Magyar Kupa döntője.

A meccseket az m4 TV élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósításban jelentkezik, a Rádió 88 pedig élőben számol be a két napról.