28-34

60'

Grundfos Tatabánya KC – MOL-PICK SZEGED 28–34 (13–18)
Férfi kézilabda NB I, 4. forduló. Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Grundfos Tatabánya KC: Bartucz – Hornyák 3, Ancsin 9, Sipos, Vranjes, Bozovics 5, Vujovics 3/2. Csere: Borbély, Deményi (kapusok), Balogh 2, Ilyés 1, Borzas 5, Szász, Dénes, Ernei. Vezetőedző: Vladan Matics.
MOL-PICK SZEGED: Alilovic – Radivojevics 7/3, Maqueda 4, Bombac 5, Bánhidi, Bodó 6, Källman 2. Csere: Mikler (kapus), Gaber 2, Canellas 3, Stepancic 5, Henigman, Zsitnyikov, Rosta. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 2/2, ill. 4/3.
Kiállítás: 6, ill. 14 perc.

60'

Balogh lő takarásból, Mikler kirúgja. Hornyák lövésével ér véget a találkozó, amelyet ismét Mikler hárított.

59'

Bozovicsnál is belemenés, így Maqueda rendezetlen fal ellen szerzi meg a negyedik gólját ma, 28-34.

58'

Zsitnyikovnál fújnak belemenést.

57'

Balogh pattintja be a rövidbe, 27-33. Eladjuk a labdát, Borzas büntet érte, 28-33.

56'

Villan a harmadik piros lap, Sipos vágja fejen Maquedát. Szép játék, Gaber talál be a végén beállóból, 26-33.

55'

Deményi véd, majd Ancsin lő nagy gólt, 25-32. Gabernek nem jó Stepancic passza, így Bozovics lőheti a labdát az üres kapuba, 26-32.

Időkérés

54'

Passzívnál kezdünk el támadni, amikor időt kér trénerünk.

53'

Időt kér a Tatabánya. Maqueda értetlenkedik, miután kétperces kiállítást fújtak rá.

52'

Balogh lövése ki sem pattan Miklerről. Stepancic mellé.

51'

Blokkolunk, Zsitnyikov indítja Radivojevicset, 24-32.

50'

Balogh első gólja ellenünk ma, kínai figura után, 24-31.

49'

Canellas-pillanatok, tisztára játssza magát a spanyol, 23-31.

48'

Ancsin hetedszer, 22-29. Canellas a hosszú felsőbe, 22-30. Alilovic csak beleérni tud Ancsin labdájába, 23-30.

47'

Bánhidi szabálytalan, Dénes ráesik a lábára. Jön ismét a VIR, mert Bánhidi az esés után hátba vágja Dénest, akit kiküldtek két percre. Míg beállónknak villan a piros. Gaber lő gólt, 21-29.

46'

Maqueda nyúl bele Ancsin "no look" passzába, de marad a hazaiknál a labda, majd Alilovic véd.

45'

Radivojevics a szélről "áll bosszút" Borbélyon, 20-27. Vujovics szaladna el jobbszélőnk mellett, kiállítják, ráadásul négy percre. Bozovics csel után lő, 21-27. Maqueda lendületből bevágja a hosszú alsóba, 21-28.

44'

Borbély már a második hétméteresét hárítja Radivojevicsnek, ezúttal kirúgta a labdát. Ancsin lő távolról, a kapufán csattan.

43'

Bozovics játssza magát szépen ziccerbe, 19-26. Vujovics talál be lerohanás után, 20-26.

42'

Bartucz áll a labda útja, de visszapattan hozzánk. Stepancic második átlövése már bemegy, 18-26. Ez volt horvát átlövőnk ötödik találata. Időt kér Vladan Matics.

41'

Bánhidi állítja meg Borazast, majd szabaddobás után ő lő gólt, 18-25.

40'

Bodó elől szaladnak el a védők, lendületből viheti be a labdát, 17-24. Källman labdaszerzése után ziláljuk szét a tatabányai védelmet, aminek a végén Bodó talál be ismét, 17-25.

39'

Óriási átlövésgól Luka Stepancicstól, 16-23. Ancsin már szinte középről, 17-23.

38'

Ilyés első gólja után 16-22-t mutat az eredményjelző.

37'

Hornyák a jobbszélről használja ki a hazai emberelőnyt, 15-22. Majdnem megfogta Alilovic. Bombac lövését spárgázza ki Bartucz.

36'

Bodó lövése megpattan, de bemegy, 14-22. Bánhidi ragadja meg a nyakánál fogva Szászt, két perc.

35'

Bombac ötödször köszön be ma, 13-21. Borzas másolja le Källman cunderes gólját némiképp, 14-21.

34'

Szándékos láb miatt küldik ki két percre csapatkapitányunkat.

33'

Micsoda góóól! Källman cunderezik, héttel vezetünk 13-20-nál.

32'

Bodó-bomba, 13-19.

Második félidő kezdete

13-19

31'

A Tatabánya kezdi a második játékrészt, majd Alilovic véd.

1. félidő

Első félidő Vége

13-18

30'

Grundfos Tatabánya KC – MOL-PICK SZEGED (13–18)
Férfi kézilabda NB I, 4. forduló. Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 1200 néző. Vezeti: Hargitai, Markó.
Grundfos Tatabánya KC: Bartucz – Hornyák 2, Ancsin 5, Sipos, Vranjes, Bozovics 2, Vujovics 2/2. Csere: Borbély (kapus), Balogh, Ilyés, Borzas 2, Szász. Vezetőedző: Vladan Matics.
MOL-PICK SZEGED: Alilovic – Radivojevics 5/3, Maqueda 2, Bombac 4, Bánhidi, Bodó 2, Källman 1. Csere: Gaber, Canellas 1, Stepancic 3, Henigman. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

30'

Ancsin húz váratlant, betörés után már a negyedik gólját szerzi, 12-16. Bombac növeli az előnyünket, 12-17. Ancsinnal nem bírunk az utóbbi pár percben, 13-17. Tíz másodperc van hátra. Bánhidi harcol ki hétméterest. Időn túli, Radivojevics ezt már bevágja Borbélynak, 13-18.

29'

Bozovics veri meg lábbal Stepancicsot, majd pattintja be a labdát Alilovic mellett a kapunkba, 11-16.

28'

Rossz bejátszás a tatabányai beállónak. Radivojevicsre jön ki a helyzet, Bartucz hárít. Hazai belemenés után Canellasra nem figyel senki, így végigviheti a labdát, 10-16.

27'

Borzas átlövésébe beleblokkolunk, de bepattan, mivel Alilovic a másik oldalra vetődött el. 10-14. Stepancic villogtatja meg tudását ismét, 10-15.

26'

Radivojevics lő gólt a jobbszélünkről, majd Ancsin válaszol rögtön, 9-13. Stepancic a jobb alsóba, ez most a balkezesek perce. 9-14.

Időkérés

25'

Bartucz kitolja Bodó lövését. Hornyák a jobbszélről, 8-12. Időt kér Pastor mester.

24'

Potyognak a hetesek, ezúttal Henigman harcolja ki. Borbély jön védeni, és védi is, Radivojevics talán túl lazán lőtte. Újabb átlövésgól Ancsintól, 7-12.

23'

Ancsin ugrik fel a kilencesről, behúzza a rövid alsóba, 6-12.

22'

Ezúttal a tatabányai játékos védekezik belül. Radivojevics szép mozdulattal, 5-12.

21'

Källman belülvédekezése után második hetesét értékesíti Vujovics, 5-11.

20'

Ancsin talpról a kezek alatt, de Mirko ismét véd! Stepancic kerül ziccerbe, bepattintja, 4-11.

19'

Szász rántja el Bombacsot, két percet kap a tatabányai védő. Bombac oszt ki nagy asszisztott a szélre Källmannak, 4-10.

18'

Borzas lő talpról, Alilovic véd magabiztosan. Bent a pályán Stepancic, óriási kapufával mutatkozik be.

17'

Borzas jár túl Alilovic eszén, 4-9. Bánhidihez jut el szerencsésen a labda, de Bartucz véd. Bánhidi keze a lövés előtt eltalálta Sipos arcát, ismét videóznak a sporik, ami után úgy döntenek, nem történt szándékos szabálytalanság. Támadhatnak a hazaiak.

16'

Vujovics is belövi a büntetőjét, 3-8. Bombac ismét derékmagasságban tüzel, sikeresen, 3-9.

15'

Vranjes vágja csúnyán nyakon Bodót, amiért a játékvezetők a Videó Ismétlő Rendszer (VIR) segítségével piros lappal kiállítják a bosnyák beállót. Szabaddobással jövünk, Bodó harcol ki hétméterest. Radivojevics kíméletlen, 2-8.

14'

Passzívnál lő későn Bozovics, elfogyott már a passzlehetőség.

13'

Bodó lő a jobbátlövő pozíciójából, Bartucz kiüti.

12'

Maqueda szerez labdát, de felállt fal ellen kell támadnunk, mert visszazárnak a hazaiak.

11'

Balogh Zsolt harmadik próbálkozásából sincs gól, erejét veszti a labda, mire eljut Alilovicsig. Bombac talpról, Bartucz lábai között, 2-7.

10'

Bodó veszt labdát lépés miatt.

9'

Hornyák a jobbszélről rendezetlen fal ellen, 2-6.

8'

Ancsin lövése nem jó. Källman indul, nem jó neki a labda. Balogh újabb lövését hárítja Mirko!

7'

Gabert állítják ki a játékvezetők két percre.

6'

Bozovics cundere után megszerzi első gólját a Tatabánya, 1-4. Bodó megállíthatatlan, 1-5. Radivojevics rohan, 1-6.

5'

Bombac előtt üres terület, kihasználja, 0-4.

Gól

4'

Alilovic indítja Maquedát, 0-3. Három perc és harminchat másodperc után időt kérnek a hazaiak. Balogh passza rossz a jobbszélre Hornyáknak.

3'

Balogh lövését fogja könnyedén Alilovic. Bánhidinél fújnak belemenést.

2'

Vujovics a balszélről, kimarad. Maqueda kanyarodik fel zárás után, a hosszú alsóba lő, 0-2.

Első félidő kezdete

1'

Bodó góljával indul a meccs, 1-0.

16.50: üdvözöljük szurkolóinkat, tíz perc múlva kezdődik az NB I első rangadója számunkra idén, Tatabányán lépünk pályára. Keretünkből továbbra is hiányzik sérülés miatt Alen Blazevic és Stefán Sigurmannsson, valamint kimaradt Nagy Martin és Mario Sostaric maradt ki.