2. félidő

Végeredmény

25-26

60'

Henneberg, 24-25. Maqueda, majd Henneberg, 25-26. Nyolc másodperc. Ennyi! Nyerünk! 25-26!

59'

Maqueda tört be, 23-25.

58'

Canellas lő, véd a kapus. Gröndahl hatalmas gól, 23-24.

57'

Bombac belemegy, Blonz a szélről, 22-24. Időt kérünk.

56'

Sandell, 21-24.

55'

Eladjuk a labdát. Bánhidit állítják ki 2 percre.

54'

Solstad beállóból, 20-24.

53'

Eladjuk a labdát, időt kér az Elverum.

52'

Maqueda tört be, okosan, 18-24. Sandell, remek formában van, 19-24.

51'

Eladjuk a labdát. Alilovic ziccert véd!

50'

Labdát szerzünk, Sostaric, 17-23. Sandell, 18-23.

49'

Bodó-bomba, 17-22.

48'

Hazai hetes. Westby, ALILOVIC!!!!

47'

Mellé, sokkal. Mehetünk! Bombac remek csel, fölé. Ziccer volt.

46'

Bánhidi fordul, 17-21. Henneberg 2 perc. Végre mi is előnybe kerülünk. Ránk fért.

45'

Időt kérnek a hazaiak. Sandell a pipába, 17-20.

44'

Maqueda tört be, véd a kapus. Marad nálunk. Bodó szedi össze, vágja be, 16-20.

43'

Sandell nagyon él, 16-19.

42'

Sandell emelkedik, 15-18. Bodó a szélről, 15-19.

41'

Stepancic, véd a kapus. Alilovic parádés. Ziccert véd. Marad náluk.

40'

Bombac parádés cselek, 13-18. Gröndahl tört be, 14-18.

39'

Maqueda kap 2 percet. A két spori nincs velünk. Hazai hetes, Blonz, ALILOVIC!!!!

38'

Maqueda belemegy.

37'

Jorge Maqueda villan, 12-17. Sandell, 13-17.

36'

Källman teker, 11-16. Bánhidit állítják ki 2 percre. Sandell tört be, 12-16.

35'

Alilovic véd kézzel.

33'

Hazai hetes. Ajándék. Blonz, 11-14. Bánhidi préseli be, 11-15.

32'

Elveszik a labdát tőlünk.

31'

Az Elverum kezd. Zen a "PICK SZEGED!" kiáltás. Gudjonsson tekert be egy labdát, 10-14.

1. félidő

30'

Meccs fotó

A félidei jegyzőkönyv:
Elverum Handball (norvég) – MOL-PICK SZEGED (9–14)
Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 8. forduló. Elverum, Terningen Aréna, 2500 néző. Vezeti: Kurtagic, Wetterwik (svédek).
Elverum: Fries – Sandell 2, Gudjonsson 2, Boysen, Solstad, Henneberg 2, Blonz 1. Csere: Gröndahl 1, Langaas, Burud, Westby 1, Örsted. Vezetőedző: Michael Apelgren.
MOL-PICK SZEGED: Alilovic – Radivojevics 2/1, Maqueda 2, Bombac, Bánhidi 3, Zsitnyikov 1, Källman 2. Csere: Gaber, Stepancic 2, Bodó 1, Canellas 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 1/0, ill. 1/1.
Kiállítás: 2, ill. 4 perc.
Sandell talál rést, 9-13. Bánhidi beállóból,9-14. Ez a félidő.

29'

Boysen vágja gyomron Källmant, 2 perc. Nem jó a kínai.

28'

Westby robog, 8-13.

27'

Alilovic könnyedén véd. Bánhidi fordul be, 7-13.

25'

Labdát szerzünk, Källman, 7-12. Időt kér az Elverum.

24'

Gudjonsson kapufa. Mirko kezébe esik a labda. Bánhidi harcol ki hetest. Radivojevics, 7-11.

23'

Bodó pattint, 7-10. Alilovic véd, de hazai hetes.

22'

Boysen kap sárgát.

21'

Eladjuk, Blonz indul, 7-9.

20'

Alilovic vetődik rá. Canellas tört be, 6-9. Ismét Alilovic.

19'

Langass tört be, 6-7. Időt kérünk! Bodó ad nagy labdát, Källman, 6-8.

18'

Eladjuk a labdát. Sok a hiba. Jó a blokk, sarok.

17'

Zsitnyikov kap 2 percet. Jogos. Gudjonsson a szélről, 5-7.

16'

Szabálytalan zárás, miénk a labda.

15'

Stepancic jön lendületből, 4-7.

14'

Bombac lőtt mellé. Gudjonsson, megpattant, 4-6.

13'

Gröndhal tört be, 3-6.

12'

Zsitnyikov mellé.

11'

Eladjuk a labdát. Az Elverum is hasonlóan cselekszik.

10'

Kapufa, tetőt ér a labda, miénk! Zsitnyikov a szélen, véd a kapus, de marad nálunk.

9'

Sandell talál rést, majd Bánhidi gyorsan válaszol, 2-6.

8'

Sokkal mellé, mehetünk. Bánhidi kapufa, Radivojevics gól, 1-5.

7'

Keményen, határozottan védekezünk, Bánhidi kap sárgát.

6'

Most a hazaiak mennek bele. Stepancic lő, véd a norvég kapus.

5'

Stepancic, 1-4.

4'

Hennenberg, 1-3. Maqueda megy bele, majd 2 percet kap. ALILOVIC!

3'

Marad az Elvrumnál. ALILOVIC! Maqueda, ott a rés, ott a gól, 0-3.

2'

Blonz nagyon mellé. Zsitnyikov tört be, 0-2. Alilovic véd.

1'

Mi kékben, a norvégok tiszta fehérben játszanak. Megtelt az aréna: 2400 néző a meccsen, az egyik sarokban a szegedi szurkolók. Maqueda góljával indul a meccs, 0-1.

Üdvözlet mindenkinek Norvégiából, 19 órakor jön a nyolcadik meccsünk az A csoportban. Továbbra is hull a hó, a csapat 17.15-kor már az Arénában volt. Egy hete otthon 32-25-re győztünk a norvég bajnok ellen, most is szeretnénk 2 ponttal hazatérni.