Végeredmény

24-24

60'

MOL-PICK SZEGED – SG Flensburg-Handewitt (német) 24–24 (12–12)
Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok).
MOL-PICK SZEGED: Mikler – Radivojevics 11/5, Maqueda 2, Bombac 1, Bánhidi 3, Bodó 3, Källman. Csere: Gaber, Canellas, Sigurmannsson 1, Stepancic 3, Henigman, Zsitnyikov. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
SG Flensburg-Handewitt: Bergerud – Steinhauser 2/2, Röd, Hald 1, M. Jurecki 1, Johannessen 9, Jöndal 3. Csere: B. Buric (kapus), Gottfridsson 1, Glandorf, Golla 3, Zachariassen, Jeppsson 4. Vezetőedző: Maik Machulla.
Hétméteres: 5/5, ill. 3/2.
Kiállítás: 2, ill. 0 perc.

60'

Hatvan másodperc maradt hátra, passzívnál időt kér Pastor. Bánhidi ziccerben, mellé dobja. Negyvenc másodperc, támadnak a németek. Ölik az időt, majd 19 másodperccel a vége előtt időt kérnek. Ez már az idegek harca. Időn túli szabaddobással végződik végül a találkozó, így osztozkodunk a pontokon, 24-24.

59'

Jeppsson egyenlít, 24-24.

58'

Zachariassen védekezik belül Maquedával szemben, így az ötödik hetesünket lőjük. Csak lőjük be. Bent van! Radivojevics alaposan megtáncoltatja Buricsot, 24-23.

57'

Gottfridsson sodródik ki, de bedobja, 23-23.

56'

Bombac talpról, nagy gól, 23-22. Jaj de kellett!

55'

Miénk a labda pontatlan flensburgi lövés után, majd Maqueda a kapufára, rohannak a németek, Mikler óriási ziccert véd! "Roli, Roli" - élteti a közönség, van miért. Időt kérünk 5 perc és 25 másodperccel a vége előtt.

54'

Canellas labdáját a jobbszélre Jöndal ezúttal lefüleli. Johannessen játssza el a hattyú halálát, figyelmeztetik is a játékvezetők, hogy fejezze be.

53'

Leért? Nem? A bírók szerint nem, így Golla gólja szabályos beállóból, 23-23.

52'

Bánhidi harcol nagyot egy hétméteresért. Radivojevics behúzza, ez a tizedik gólja, 22-21.

51'

Johannessen megy el mindenki mellett, 21-21.

50'

Johannessen, 20-20. Bánhidi válik le a védőkről Maqueda passzával, 21-20.

49'

Golla lefordul Bánhidiről, de Mikler ott van!!! Radivojevics a jobbszélről, 20-19.

48'

Mikler védése után rendezetlen fal ellen támadunk, Källman azonban nagy ziccert hagy ki, Buric összezárta lábait.

47'

Golla beállóból, 18-19. Stepancic lövés beviszi a kapus kezét, 19-19.

46'

Bődületes nagy gól, Jeppsson, 18-18. Bodó átlövését kitenyereli Buric.

45'

Mikler véd, majd eladjuk a labdát támadásban.

44'

Hosszú támadás végén Jöndal, 17-17. Radivojevics, a pipába! 18-17 nekünk! A hangulatra nem lehet panasz, szól a "Bogi! Bogi!" Ez már a nyolcadik találata volt szerb válogatott jobbszélsőnknek.

43'

Passzívnál véd nagyot Mikler, de oldalt megy ki a labda.

42'

Szabálytalan flensburgi zárás után támadunk, Bodó pedig betör, gól, 17-16. Időt kér Machulla 41 perc és 47 másodperc játék után.

41'

Bodó-bomba, keresztlécen csattan sajnos.

40'

Eladjuk a labdát, Johannessen rohan,16-16. Buric véd. Mikler is!

39'

Radivojevicsnek van óriási helye a szélről beugorva, 16-14. Jeppsson balátlövőből a rövid alsóba, 16-15.

38'

Källman újabb ziccert hagy ki, majd Johannessen szállítja a bosszút, 15-14.

37'

Passzívnál megkapjuk a labdát a sporiktól!

36'

Újabb flensburgi eladás után támadhatunk, amiből ismét Bánhidi talál be ismét Canellas passza után, 15-13.

35'

Jöndal a balszélről, 13-13. Bánhidi pedig beállóból Canellas asszitja után, 14-13.

34'

Källman rántja le Johannessent, megkapja érte a meccs első kétperces büntetését.

33'

Jurecki nem labdabiztos, újabbat veszt el. Canellas lassítja a játékunkat, majd Stepancic pattintott átlövését sípcsonttal hárítja Buric.

32'

Újabb labdszerzés, ezúttal Radivojevics. Källman ziccerét kiüti Buric.

31'

A vendégek kezdik a második játékrészt. Bombac labdaszerzése után támadhatunk. Stepancic átlövésből, 13-12.

1. félidő

Első félidő Vége

12-12

30'

MOL-PICK SZEGED – SG Flensburg-Handewitt (német) (12–12)
Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezeti: Brunovsky, Canda (szlovákok).
MOL-PICK SZEGED: Mikler – Radivojevics 6/3, Maqueda 2, Bombac, Bánhidi, Bodó 2, Källman. Csere: Gaber, Canellas, Sigurmannsson 1, Stepancic 1, Henigman, Zsitnyikov. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
SG Flensburg-Handewitt: Bergerud – Steinhauser 2/2, Röd, Hald 1, M. Jurecki 1, Johannessen 6, Jöndal 1. Csere: B. Buric (kapus), Gottfridsson, Glandorf, Golla 1, Zachariassen, Jeppsson. Vezetőedző: Maik Machulla.
Hétméteres: 3/3, ill. 3/2.
Kiállítás: -, ill. -.

30'

Zsitnyikov talpról, Buric véd nagyot. Jeppsson lendületből, 12-12. Támadunk még, egy időn túli szabaddobást Canellas vág fölé.

29'

Golla lő nagy kapufát beállóból, majd Zsitnyikov elszórja a labdát, Golla pedig büntet lerohanás után, 12-11.

28'

Egy újabb kínai! Canellas és Stepancic játszik össze, utóbbi a gólszerzők, 12-10.

27'

Canellaszra már a második hetest fújják rá védekezésben, szerinte jogtalanul. Steinhauser belövi, 11-10.

26'

Micsoda cunder! Sigurmannsson sérülése után először játszik idén, és fantasztikus gólt teker, amivel először vezetünk ma kettővel, 11-9-nél.

25'

Jeppsson lő zúgó kapufát a szaggatottról.

24'

Gaber kiharcolja, Radivojevics bepattintja a büntetőt, 10-9.

23'

Stepancic-kapufa. Jöndal a rövidre a balszélről, 9-9.

22'

Mikler kitenyereli Johannessen lövését.

21'

Canellas harcol ki hétméterest. Radivojevics ezt is belövi, 9-8.

20'

Bánhidi és Jurecki ütközik, szerencsére "csak" büntetőt kap a Flensburg. Ezúttal Steinhauser áll oda, rendkívül pimasz módon átejti Miklert, 8-8.

19'

Jurecki átlövését megfogja Mikler!!! Elveszik tőlünk a labdát a játékvezetők, majd 18 perc és 52 másodperc játék után időt kérnek a vendégek.

18'

Labdaszerés után Mikler indítja Källmant, majd Radivojevics kapja a labdát, 8-7. Vezetünk!

17'

Bodóóóó! Repül és gól! 7-7.

16'

Johannessen ellen egyelőre nincs ellenszerünk, 6-7.

15'

Radivojevics megmutatja, hogyan kell hétméterest értékesíteni, 6-6.

14'

Már a harmadik kínai, és a második sikeres! Canellas labdájára Maqueda érkezett, 5-6. Canellas védekezik belül, hetest kapnak a vendégek. Gotfridsson jön lőni, Mikler pedig marad védeni. Kirúgja!

13'

Passzív, Jurecki belemegy Maquedába, majd a másik oldalon őt rántja le Jöndal, de csak szabaddobást kapunk.

12'

Maqueda ismét a keresztlécre.

11'

Maqueda lől eltűnnek a védők, Bodó adja is a labdát neki, 4-5. Jurecki fut keresztbe, MIkler csak beleérni tud, 4-6.

10'

Pastor elégeli meg a tanácstalanságot védekezésben, időt kér 9 perc és 28 másodperc játék után.

9'

Johannessen előtt nyílik szét a védelmünk, 3-4. Maqueda a keresztlécre lő, majd Johannessen már negyedszer mattolja Miklert, 3-5.

8'

Bodó emberrel a nyakán is megállíthatatlan, 3-3.

7'

Bombac lövésére ráül a norvág válogatott kapus. Johannessen és Maqueda ütköznek, utóbbit figyelmeztetik a sporik műesésért, miután Mikler ziccert védett a szélről. Johannessen bevágja, 2-3.

6'

Átlövést véd Mikler! Újabb kínai, de most magas Bodónak, de Källman megmenti.

5'

Passzívig támad a Flensburg.

4'

Micsoda gól! Bodó indul el a bal sarok felé, majd adja kínaira a labdát Radivojevicsnek, aki magasról a hálba húzza a labdát, 2-2.

3'

Bombac hosszú passza a jobbszélre, Radivojevics bevágja, majd Johannessen válaszol villámgyorsan, 1-2.

2'

Gaber jön védekezésben Bodó helyére. Hald főzi át magát Gaberen, 0-1.

1'

Mi kezdjük a meccset, a Mikler – Radivojevics, Maqueda, Bombac, Bánhidi, Bodó, Källman összeállításban támadásban. Maqueda átlövését könnyedén védi Bergerud.

17.10: üdvözöljük szurkolóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a csapatok már a pályán melegítenek. Ma már ott lesz a keretünkben Stefán Sigurmannsson, míg nincs Alen Blazevic, Stanislav Kaspárek, Nagy Martin és Bajus Bruno.